Policjanci uratowali życie 66-latka. Nie czują się bohaterami

Dwóch policjantów sądeckiej drogówki uratowało życie starszego mężczyzny. Gdy patrolowali wczoraj teren w Rytrze, podbiegła do nich kobieta, alarmując, że jeden z jej podopiecznych przestał odddychać.

wsb3

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 10. Funkcjonariusze od razu pobiegli pod wskazany adres i potwierdzili, że mężczyzna nie oddycha.

– Ułożyli go na twardym podłożu i udrożnili mu drogi oddechowe, a wtedy mężczyźnie wrócił oddech. Następnie ułożyli poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i cały czas kontrolując parametry życiowe, czekali na przyjazd wcześniej wezwanej karetki pogotowia – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Policjanci, którzy uratowali życie staruszka to: sierż. szt. Krzysztof Drożdż pełniący służbę od 16 lat oraz sierż. Damian Piszczyński mający 4-letnie doświadczenie w pracy w sądeckiej Policji. Mężczyźni nie czują się jednak bohaterami i wyjaśniają, że ratowanie życia i zdrowia ludzkiego jest wpisane w ich służbę.

Nie sposób również pominąć szybkiej reakcji opiekunki środowiskowej oraz ratowników medycznych. Tylko dzięki wspólnemu działaniu udalo się ocalić życie 66-latka.

Gratulujemy i dziękujemy!

Fot. KMP Nowy Sącz

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]