Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,1 promila

Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,1 promila

ulica

Ubiegły tydzień limanowscy policjanci podsumowali aż czterema przypadkami przyłapania nietrzeźwych kierowców. Wszyscy mężczyźni byli w zbliżonym wieku i z podobną ilością alkoholu w organizmie. Rekordzista miał 2,1 promila.

W minionym tygodniu limanowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mieli pełne ręce roboty:

5 lutego (poniedziałek) w godzinach porannych w miejscowości Zbludza zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajdowało się 1,5 promila alkoholu. Ponadto kierowca posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do poruszania się pojazdem.

9 lutego (piątek) tym razem wieczorem policjanci zostali skierowani do Mszany Dolnej. Tam zatrzymali 36-latka, który z 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał przyjechać do sklepu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i zabrano do policyjnego aresztu.

10 lutego (sobota) w godzinach porannych w Wilczycach funkcjonariusze zatrzymali pijanego 38-latka, który na motorowerze wiózł pasażera bez kasku. Alkomat wykazał 2 promile. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

11 lutego (niedziela) w Limanowej pobity został niechlubny rekord. Badanie zatrzymanego do kontroli 36-latka wykazało 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy.

,,Policjanci przypominają, że poza karą pieniężną i pozbawienia wolności, 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy o konfiskacie pojazdów nietrzeźwym kierowcom (jeżeli poziom alkoholu we krwi przekracza 1,5 promila)” czytamy w komunikacie KPP Limanowa.

 

fot. arch. dts24

Czytaj też: Nowy Sącz. 57-latek zatrzymany, usłyszał już zarzuty [ZDJĘCIA]