Policjanci na przejściach dla pieszych! Od stycznia zginęło 12 osób

Jutro (30 maja) na sądeckich drogach spotkać będzie można policjantów prowadzących kolejną akcję pod nazwą „Zatrzymaj Się i Żyj”. Funkcjonariusze patrolować będą zwłaszcza okolice przejść dla pieszych. Od stycznia na naszych drogach zginęło 12 osób, w tym 9 pieszych.

– Jutrzejsze działania będą prowadzone w rejonie przejść dla pieszych zwłaszcza na drogach dwujezdniowych z wyznaczonymi dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, jak również w rejonie centrów handlowych, gdzie można się spodziewać zwiększonej ilości pieszych – informuje oficer prasowa sądeckiej policji, Iwona Grzebyk-Dulak.

Policjanci będą zwracać uwagę zarówno na kierowców, jak i na pieszych. Sprawdzą, czy mieszkańcy przechodzą przez jezdnie w miejscach niedozwolonych lub wchodzą na pasy bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Będą też obserwować, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych i zaraz przed nim, lub też omijają pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszych.

Funkcjonariusze będą nadzorować przejścia dla pieszych w rejonie szkoły na ulicy Jagiellońskiej, przychodni na Alejach Batorego, skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi z ul. Poniatowskiego oraz w rejonie sklepu przy ulicy I Brygady.

Miejsca te zostały wybrane na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa oraz oczekiwań mieszkańców.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.