Policjanci na przejściach dla pieszych! Od stycznia zginęło 12 osób

Policjanci na przejściach dla pieszych! Od stycznia zginęło 12 osób

Jutro (30 maja) na sądeckich drogach spotkać będzie można policjantów prowadzących kolejną akcję pod nazwą „Zatrzymaj Się i Żyj”. Funkcjonariusze patrolować będą zwłaszcza okolice przejść dla pieszych. Od stycznia na naszych drogach zginęło 12 osób, w tym 9 pieszych.

– Jutrzejsze działania będą prowadzone w rejonie przejść dla pieszych zwłaszcza na drogach dwujezdniowych z wyznaczonymi dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, jak również w rejonie centrów handlowych, gdzie można się spodziewać zwiększonej ilości pieszych – informuje oficer prasowa sądeckiej policji, Iwona Grzebyk-Dulak.

Policjanci będą zwracać uwagę zarówno na kierowców, jak i na pieszych. Sprawdzą, czy mieszkańcy przechodzą przez jezdnie w miejscach niedozwolonych lub wchodzą na pasy bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Będą też obserwować, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych i zaraz przed nim, lub też omijają pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszych.

Funkcjonariusze będą nadzorować przejścia dla pieszych w rejonie szkoły na ulicy Jagiellońskiej, przychodni na Alejach Batorego, skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi z ul. Poniatowskiego oraz w rejonie sklepu przy ulicy I Brygady.

Miejsca te zostały wybrane na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa oraz oczekiwań mieszkańców.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama