Policja i drogowcy na Rondzie Świętego Jana Pawła II. Kierowcy po jednym dniu tracą ciepliwość

Ziścił się najgorszy koszmar sądeczan. Zamknięcie Mostu Heleńskiego sprawiło, że w korkach utknęło niemal całe miasto. Funkcjonariusze sądeckiej drogówki, widząc co się dzieje, postanowili kierować ruchem na rondzie. – Wyjechałam o 7:15, czyli 45 minut wcześniej, aby dojechać na szkolenie, a jest godzina 9.30 i nadal nie dojechałam do ronda Świętego Jana Pawła II – informuje nas Karolina, mieszkanka Świniarska. – Ludzie wysiadali z autobusów, bo już tracili cierpliwość – dodaje. 

wsb3

Zawsze jechałam samochodem przez Most Heleński, dzisiaj musiałam przesiąść się na rower, ale może to i dobrze, może mi to wejdzie w nawyk – śmieje się spotkana przy Obwodnicy Północnej Pani Danuta, mieszkająca na ulicy Axentowicza.

Kobieta podkreślała, że szynobus kursuje zbyt krótko i ludzie, którzy kończą pracę po godzinie 19., nie mają jak dostać się do domu.

Powinien kursować minimum do godziny 20 – dodaje.

Funkcjonariusze sądeckiej policji podjęli działania, których celem jest udrożnienie ruchu drogowoego i eliminacja zatorów.

– Te działania są przewidziane do końca tego tygodnia. Chodzi o to, aby poprawić sytuację dopóki kierowcy się do niej nie przyzwyczają – wyjaśniała w rozmowie z nami Iwona Grzebyk-Dulak.

Chcecie być na bieżąco z sytuacją na sądeckich drogach? Śledźcie grupę: #zakorkowanyNowySącz

 

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]