Policja i drogowcy na Rondzie Świętego Jana Pawła II. Kierowcy po jednym dniu tracą ciepliwość

Ziścił się najgorszy koszmar sądeczan. Zamknięcie Mostu Heleńskiego sprawiło, że w korkach utknęło niemal całe miasto. Funkcjonariusze sądeckiej drogówki, widząc co się dzieje, postanowili kierować ruchem na rondzie. - Wyjechałam o 7:15, czyli 45 minut wcześniej, aby dojechać na szkolenie, a jest godzina 9.30 i nadal nie dojechałam do ronda Świętego Jana Pawła II - informuje nas Karolina, mieszkanka Świniarska. - Ludzie wysiadali z autobusów, bo już tracili cierpliwość - dodaje. 

WSB2020

- Zawsze jechałam samochodem przez Most Heleński, dzisiaj musiałam przesiąść się na rower, ale może to i dobrze, może mi to wejdzie w nawyk - śmieje się spotkana przy Obwodnicy Północnej Pani Danuta, mieszkająca na ulicy Axentowicza.

Kobieta podkreślała, że szynobus kursuje zbyt krótko i ludzie, którzy kończą pracę po godzinie 19., nie mają jak dostać się do domu.

- Powinien kursować minimum do godziny 20 - dodaje.

Funkcjonariusze sądeckiej policji podjęli działania, których celem jest udrożnienie ruchu drogowoego i eliminacja zatorów.

- Te działania są przewidziane do końca tego tygodnia. Chodzi o to, aby poprawić sytuację dopóki kierowcy się do niej nie przyzwyczają - wyjaśniała w rozmowie z nami Iwona Grzebyk-Dulak.

Chcecie być na bieżąco z sytuacją na sądeckich drogach? Śledźcie grupę: #zakorkowanyNowySącz

 

 

PUMA

2 comments

  1. Adam 9 maja, 2018 at 14:00 Odpowiedz

    Właśnie jechałem dzisiaj mostem północnym i jak zobaczyłem jak kierują ruchem policjanci to się za głowę złapałem co oni robią. Blokują np ruch na wlocie od Witosa, mostu północnego i tarnowskiej a przepuszczają same pojazdy jadące z Zabełcza. Przecież wystarczyło by zablokować tylko wlot od Witosa by się rozładował ruch od Zabełcza a w luki które czasem powstają między autami wskoczyłby nie jeden samochód od mostu i od tarnowskiej. Podobnie po kolei blokować inne wloty. Myślałem, że w policji trochę myślą ale zdaje się, że przysłowia o policji sprawdzają się w życiu dosłownie……

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.