Na siłowni pod chmurką przy ulicy Nadbrzeżnej nie poćwiczysz. Została wciągnięta w plac budowy

Zamknięto siłownię nad Kamienicą w Nowym Sączu. Obiekt wciągnięto na teren budowy Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej, który powstaje w miejscu Miasteczka Rowerowego.

Mieszkańcy os. Gołąbkowice w Nowym Sączu chętnie korzystali z siłowni pod chmurką w parku przy Kamienicy. Urządzenia do ćwiczeń były ogólnodostępne. Teraz jednak znalazły się za ogrodzeniem i nikt nie ma do nich dostępu. Jak wyjaśnia Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, ta sytuacja może potrwać do połowy sierpnia. Do tego czasu ma bowiem powstać Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. Inwestycję realizuje MOSiR w miejscu Miasteczka Rowerowego.

Prezydent w tekście

- Siłownia ma być integralną częścią powstającego parku, stąd te utrudnienia. Na szczęście w pobliżu mamy kilka siłowni, z których mieszkańcy mogą skorzystać – mówi Paweł Badura. Wylicza, że najbliższa jest na Pumptracku i przy Broniewskiego. Siłownia pod chmurką Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej jest również na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej.

- Mam nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać pracom i jeszcze we wakacje mieszkańcy będą mogli skorzystać z atrakcji parku – mówi Badura.

Oprócz siłowni pod chmurką znajdzie się tam skate-park, miasteczko rowerowe, urządzenia do wspinaczki linowej oraz plac zabaw. Na realizację inwestycji miastu udało się pozyskać ponad milion złotych unijnej dotacji. Koszt całości to 2,28 mln zł.

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie