Na siłowni pod chmurką przy ulicy Nadbrzeżnej nie poćwiczysz. Została wciągnięta w plac budowy

Zamknięto siłownię nad Kamienicą w Nowym Sączu. Obiekt wciągnięto na teren budowy Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej, który powstaje w miejscu Miasteczka Rowerowego.

wsb3

Mieszkańcy os. Gołąbkowice w Nowym Sączu chętnie korzystali z siłowni pod chmurką w parku przy Kamienicy. Urządzenia do ćwiczeń były ogólnodostępne. Teraz jednak znalazły się za ogrodzeniem i nikt nie ma do nich dostępu. Jak wyjaśnia Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, ta sytuacja może potrwać do połowy sierpnia. Do tego czasu ma bowiem powstać Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej. Inwestycję realizuje MOSiR w miejscu Miasteczka Rowerowego.

– Siłownia ma być integralną częścią powstającego parku, stąd te utrudnienia. Na szczęście w pobliżu mamy kilka siłowni, z których mieszkańcy mogą skorzystać – mówi Paweł Badura. Wylicza, że najbliższa jest na Pumptracku i przy Broniewskiego. Siłownia pod chmurką Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej jest również na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej.

– Mam nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać pracom i jeszcze we wakacje mieszkańcy będą mogli skorzystać z atrakcji parku – mówi Badura.

Oprócz siłowni pod chmurką znajdzie się tam skate-park, miasteczko rowerowe, urządzenia do wspinaczki linowej oraz plac zabaw. Na realizację inwestycji miastu udało się pozyskać ponad milion złotych unijnej dotacji. Koszt całości to 2,28 mln zł.

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]