Pokazy łączności radiowej pod zegarem już w niedzielę

Pokazy łączności radiowej pod zegarem już w niedzielę

Radioklub Nowy Sącz – SP9RNS w związku z obchodzonym corocznie Światowym Dniem Krótkofalarstwa (Krótkofalowca) przypadającym na dzień 18 kwietnia, serdecznie zaprasza na plenerowe pokazy łączności radiowej. W niedzielę 28 kwietnia 2019 roku obok Zamku Królewskiego w Nowym Sączu, przed zegarem od godziny 10. prezentować będziemy anteny, radiostacje oraz swoje umiejętności. 

Podczas prezentacji, osoby zainteresowane, po odbyciu prostego szkolenia, pod okiem uprawnionego operatora będą mogły przeprowadzić korespondencję radiową na falach eteru, spod znaku radiostacji klubowej o znaku wywoławczym SP9RNS. Pokazy organizowane są przez Radioklub Nowy Sącz SP9RNS zrzeszony przy Polskim Związku Krótkofalowców. 

O godzinie 14. planowany jest start bezzałogowego, eksperymentalnego balonu wyposażonego w tracker GPS (w zależności od warunków atmosferycznych) 

oraz: 

– Radiostacja? Wyjaśnimy od czego zacząć oraz jak prowadzić korespondencję radiową. 

– CB Radio nie tylko w samochodzie – praktycznie każdy wie co to CB Radio, ponieważ wiele osób posiada takie urządzenie w swoich pojazdach, a my wytłumaczymy do jakich dodatkowo łączności można je użyć. 

– Alfabet Morse’a w praktyce – Podczas pokazów zademonstrujemy łączność za pomocą alfabetu składającego się z dźwięków „ti, ti, ti,- ta, ta,ti” 😉 

– Smartfon Vs. Radiostacja – W dzisiejszych czasach łączność, komunikacja z drugim końcem świata nie robi na nikim większego wrażenia  ale… trzeba wiedzieć jaka jest  przewaga radiostacji w pewnych sytuacjach i o tym opowiemy. 

– Łączność analogowa i cyfrowa czyli zastosowanie najnowszych technologii w radiostacjach w praktyce. 

– Alternatywne pozycjonowanie w terenie – Tam gdzie brak klasycznego pozycjonowania „po internecie” krótkofalowcy stosują system APRS 🙂 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.radioklub.pl 

Share on twitter
Share on facebook