Pojadą na rowerach z Krynicy w górach do Krynicy nad morzem

Pojadą na rowerach z Krynicy w górach do Krynicy nad morzem

Po raz szósty wyruszą na rowerach z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju i pod drodze będą promować Sądecczyznę. Dzisiaj starosta Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk podpisali umowę w tej sprawie z Bogdanem Kałuckim – prezesem stowarzyszenia Krynicka Organizacja Turystyczna.

Wspieramy rozwijanie pasji i osoby, które swoimi działaniami promują nasz piękny region – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. – Ta impreza od kilku lat wzbudza spore zainteresowanie w Polsce. Całej ekipie życzę powodzenia, gratuluję odwagi i formy.
Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę ze starostami i tym samym mamy pewność, że wyjazd dojdzie do skutku – mówi Bogdan Kałucki, prezes stowarzyszenia KOT. – Losy tegorocznego wyjazdu wahały się w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Nie wiedzieliśmy też, czy będzie mogli bez problemów pokonać tę trasę. Ale udało się. Jedziemy promować Sądecczyznę i obie Krynice, promować zdrowy tryb życia i oglądanie Polski z perspektywy roweru. Zapewniam, że to całkiem inna perspektywa niż oglądanie jej z okien samochodu jadącego po autostradzie.
W wyprawie nie uczestniczą zawodowcy.
Biorą w niej udział przeciętni rowerzyści, trenujący od czasu do czasu – dodaje prezes Bogdan Kałucki. – W tym roku tych treningów było znacznie mniej, ponieważ aura nie sprzyjała, ale mam nadzieję, że damy radę.
Impreza odbędzie się w dniach 2 – 13 czerwca tego roku. Uczestnicy wyprawy będą ją relacjonować w mediach społecznościowych.
Fot. Maria Olszowska
Share on twitter
Share on facebook