Pogrom na koniec roku

W lidze kadetów A U-16 zespół koszykarzy STK Wikar Nowy Sącz podejmował Koronę Kraków. Niestety nie był to dobry mecz w wykonaniu młodych sądeczan, którzy doznali pogromu.

STK Wikar Nowy Sącz – KS Korona Oknoplast Kraków 35:105 (5:29, 15:26, 10:25, 4:25)
Sędziowali: Sabina Kosakowska oraz Anna Orzeł.
STK Wikar: Stojda 7, Syktus 6, Lelito 5, Bryja 5, Sommer 4, Szachowski 3, Łukaszczyk 2, Kosal 2, Bulanda, Czop.
Korona: Król 29, Bonar 18, Wiech 16, Noszczyński 14, Tabiś 14, Skorulski 5, Rutkowski 4, Michaluk 4, Korczyński 1.
Zespół z Nowego Sącz nie był faworytem, ale wynik nie odzwierciedla przebiegu gry. W pierwszej kwarcie rywale ustawili sobie przebieg meczu. Szybkie akcje kończone celnymi rzutami dały Koronie wysokie prowadzenie. W drugiej sądeczanie zagrali lepiej w obronie i ataku co dało nieco więcej punktów. Do przerwy Korona prowadziła 55:20. Po zmianie stron zespół STK próbował walczyć, ale mnożyły się błędy w ataku co natychmiast wykorzystywali rywale. Po niecelnym rzucie, piłkę przejmowali goście. Długie podanie do Króla, a ten nie mając przed sobą obrony wrzucał piłkę do kosza. Mecz drużyna STK pewnie by przegrała, ale nie tak wysoko. Jednak liczba niecelnych rzutów, nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach pudłowali, była o wiele za duża. Właściwie każda nieudana akcja sądeczan kończyła się zdobyciem punktów przez Koronę. Młodzi koszykarze z Nowego Sącza powinni jak najszybciej o tym meczu zapomnieć. Teraz czas na solidne treningi i poprawę skuteczności.