Podzielili serce na 16 kawałków, obdarowali nimi potrzebujących

Przez ponad dwa miesiące na Sądecczyźnie trwała akcja zbiórki darów opatrzona tytułem „Wielkanocna pomoc potrzebującym”.  Dziś możemy już z dumą powiedzieć, że dzięki dobrym sercom udało się pomóc 16 rodzinom. 

wsb3

Akcja rozpoczęła się 13 lutego i zakończyła 12 kwietnia. W tym czasie Instytuty Sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz Galeria Pod Piątką w Starym Sączu zbierali żywność, napoje, słodycze, produkty długoterminowe, kasze, makarony, oleje i konserwy. Poza żywnością potrzebne były także podstawowe środki higieny osobistej i czystości: żele pod prysznic, proszki do prania oraz płyny do podłóg i naczyń.

Do szesnastu najbardziej potrzebujących rodzin z Sądecczyzny koordynatorzy akcji: Maciej Rogóż oraz Anna Pych z Grupy My Kochamy Nowy Sącz wraz z wolontariuszami osobiście dostarczyli paczki zawierające najpotrzebniejsze produkty. Radość na twarzach wszystkich obdarowanych była bezcenna.

Po dwóch miesiącach akcji jestem szczęśliwy, iż wspólnymi siłami udało nam się przeprowadzić świąteczną zbiórkę. Odwiedziliśmy sporo rodzin z Nowego Sącza a także okolic, podopiecznych Fundacji oraz Stowarzyszeń. Ślicznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję wspierając akcję – powiedział Maciej Rogóż ze Stowarzyszenia Beskidzka Inicjatywa Społeczna.

To wielki sukces szczególnie, że to pierwsza taka zbiórka. Mam wielką nadzieję, że „Wielkanocna Pomoc Potrzebującym”, która odbyła się pierwszy raz, będzie szczęśliwie kontynuowana” dodała Anna Pych z Fundacji Będzie Dobrze.

Fot. A4 Design

Czytaj też:

W Wielkanoc podzielmy się sercem

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]