Podziękowania od rodziny Jerzego Leśniaka

W imieniu rodziny śp. Jerzego Leśniaka, sądeckiego redaktora i regionalisty, pragnę serdecznie, z całego serca podziękować wszystkim osobom, organizacjom oraz instytucjom, które poparły wniosek o nadanie mojemu Ojcu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza.

Wyrazy szczególnego podziękowania kieruję do Pana Prezydenta Ryszarda Nowaka. Śp. Jerzy Leśniak nie uściśnie już Panu Prezydentowi dłoni, ale ja uczynię to z całym szacunkiem i podziwem dla lojalności wobec zasad, których Pan Prezydent dochował.

Kilkadziesiąt podpisów, setki deklaracji wsparcia, a także często niespodziewane gesty solidarności i sympatii do nas jako rodziny oraz do osoby nieżyjącego Jerzego Leśniaka, świadczą o znaczeniu postaci i dzieł mojego Ojca dla mieszkańców naszego miasta oraz całego regionu.

Rozprowadzany przez śp. Jerzego Leśniaka w artykułach, książkach i codziennej aktywności zawodowej gen miłości do Sądecczyzny, o którym wspomniałem niedawno w miejskim ratuszu podczas uroczystej promocji „Nowej Encyklopedii Sądeckiej” sprawił, że dzięki Państwa zaangażowaniu, do sądeckiego hasła encyklopedycznego mojego Ojca możemy teraz wszyscy dopisać ostatnie, jakże zasłużone i honorowe zdanie. Jerzy Leśniak byłby tym tak samo wzruszony, jak pozostaję wzruszony i wdzięczny ja osobiście, wraz z całą rodziną.

Zaszczyt ten jest dla nas szczególną satysfakcją, nieskrywanym powodem do dumy, ale jednocześnie zobowiązaniem do zachowania pamięci o Jerzym Leśniaku w taki sposób, aby Jego lokalny patriotyzm, wielką miłość i oddanie sprawom Nowego Sącza i Ziemi Sądeckiej, szerzyć oraz trwale przekazywać w sztafecie pokoleń, zwłaszcza najmłodszym sądeczanom i miłośnikom tego najsympatyczniejszego zakątka na ziemi.

Wszystkim Państwu, którzy poparli i tak ofiarnie zaangażowali się w pośmiertne uhonorowanie mojego Ojca, czuję się w obowiązku publicznie podziękować oraz wyrazić najszczerszą wdzięczność za wkład do uznania zasług śp. redaktora Jerzego Leśniaka.

Karol Leśniak

24 listopada 2017 r.

Dzieło swego życia Jerzy Leśniak pisał z miłością do Nowego Sącza. Promocja *Nowej Encyklopedii Sądeckiej*

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]