Podegrodzie. Nowe drogi i oświetlenie. Cztery umowy zawarte

Podegrodzie. Nowe drogi i oświetlenie. Cztery umowy zawarte

Podegrodzie, podpisanie umów

W gminie Podegrodzie szykują się nowe inwestycje drogowe i związane z oświetleniem ulicznym. Umowy już podpisane, a pieniądze na realizację czterech zadań gmina pozyskała w ramach dofinansowania z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład.

Wójt Gminy Podegrodzie Stanisław Banach, przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Małgorzaty Szkarłat, tydzień temu (4 lipca) podpisał cztery umowy z wykonawcami planowanych robót budowlanych.

Pierwsza z inwestycji to rozbudowa drogi gminnej nr 293834 K Stadła – Podegrodzie – Gostwica. Kosztować będzie 3.383.112,79 zł. Prace obejmą około 1,5-kilometrowy odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1544 K Chełmiec – Naszacowice do skrzyżowania z drogą powiatową 1545K Podegrodzie – Mokra Wieś. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Nowego Sącza.

Ta sama firma zajmie się budową drogi gminnej w Brzeznej. Odcinek będzie miał około 0,240 km, a koszt jego powstania ma wynieść 1.143.256,72 zł.

W planach jest także rozbudowa oświetlenia ulicznego w gminie Podegrodzie. Prace obejmujące łącznie 3325 metrów bieżących sieci kablowej i montaż 98 lamp kosztować będą 873.899,60 zł. W tym przypadku wykonawcą będzie Zakład Elektroinstalacyjny Przemysław Popardowski z Nowego Sącza.

Ostatnia z czterech podpisanych umów dotyczy nadzoru inwestorskiego dla zadania pod nazwą „Budowa/przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz budowa oświetlenia ulicznego”. Za 99.322,50 zł zajmie się tym Organizacja Zarządzanie Nadzór Budowlany Roman Madej z Kalwarii Zebrzydowskiej.

fot. UG Podegrodzie

Czytaj też: Sądecka Biblioteka ma nową filię. Jest w Galerii Sandecja

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.