Pochodzący z naszego regionu prezes Alior Banku odwołany. „Padł ostatni bastion Ziobry”

Pochodzący z naszego regionu prezes Alior Banku odwołany. „Padł ostatni bastion Ziobry”

Michał Olszewski odwołany, Alior Bank, Laskowa, Warszawa, Zbigniew Ziobro

– Padł ostatni bastion Zbigniewa Ziobry – informuje Business Insider. Ze skutkiem natychmiastowym odwołano sześć osób, w tym pochodzącego z Laskowej Grzegorza Olszewskiego, prezesa Alior Banku – brata aresztowanego niedawno księdza, który z kolei otrzymywał z resortu Zbigniewa Ziobry miliony złotych na Fundację Profeto.

Jak dostrzega limanowa.in, ogólnopolskim mediom nie uchodziły okoliczności kariery Grzegorza Olszewskiego na eksponowanych stanowiskach w instytucjach finansowych, które wiązano z wpływami Solidarnej Polski i Witoldem Ziobro, bratem Zbigniewa – byłego ministra sprawiedliwości.

Business Insider zwraca uwagę, że w poprzednim rządzie, Zbigniew Ziobro miał duże wpływy w Grupie PZU – w tym w Alior Banku. Po niedawnych wyborach i utracie władzy przez PiS, niemal z miejsca dokonano zmian kadrowych w PZU i Link4. Teraz przyszedł czas na Alior Bank.

Przypomnijmy. Ksiądz Michał – brat Grzegorza Olszewskiego, przebywa w areszcie. Duchowny, jako prezes Fundacji Profeto, miał otrzymać z Funduszu Sprawiedliwości blisko 100 milionów złotych na ośrodek o nazwie „Archipelag. – Zbigniew Ziobro lekką ręką rozdawał pieniądze z tzw. Funduszu Sprawiedliwości. Po dojściu do władzy obozu Zjednoczonej Prawicy miliony zaczęły trafiać na konta organizacji kościelnych i związanych z politykami PiS i Suwerennej Polski. Wykazała to m.in. kontrola NIK – informowała w lutym Gazeta Wyborcza. Duchowny usłyszał zarzuty i czeka na wyrok sądu. Grozi mu wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Czytaj także: Nowy Sącz. To jedna z najgorszych kontuzji. Pomóżmy Aleksowi wrócić do pełnej sprawności

Fot. youtube / ISBnews

Reklama