Przebiegli 500 km w 24 godziny!

16 pracowników firmy Newag wzięło udział w biegu na dystans 520 km. Pokonanie trasy zajęło im dobę. Wystartowali o godz. 5.45 rano, w piątek 30 czerwca, z miejscowości Wołosate – najdalej wysuniętej na południe zamieszkanej miejscowości Polski. 

Jacek Abramczyk, Bartłomiej Badowski, Bogdan Borek, Michał Dalewski, Franciszek Długosz, Małgorzata Duda, Mateusz Fedko, Lucjan Kopeć, Regina Kosińska, Joanna Kot, Patrycja Kurczab, Jakub Łukasik, Piotr Pociecha, Bartłomiej Ryżak, Marian Ryżak, Anna Ziółko w ciągu doby przebiegli Główny Szlak Beskidzki.

– Trasa biegu wyznaczona została szlakiem czerwonym, przebiegającym przez malownicze tereny Bieszczad, wprost spod granicy z Ukrainą, by wzdłuż granicy ze Słowacją dobiec do Beskidu Śląskiego. Biegacze pojawili się na mecie 1 lipca około godz. 5:30, która znajdowała się w Ustroniu niedaleko granicy z Republiką Czeską – mówi Aldona Kuźma z biura prasowego firmy Newag.

Trasa rozpoczynająca się w Bieszczadach, przebiega przez Beskid Niski, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, Beskid Żywiecki aż po Beskid Śląski. Główny Szlak Beskidzki jest najdłuższym szlakiem w polskich górach, a także oznaczony czerwonym kolorem, który mówi o jego trudności.

– Wyjątkowa formuła biegu, jakim jest zespołowy bieg sztafetowy jeszcze nigdy wcześniej nie była realizowana na tej trasie. Szesnaście osób zaangażowanych w bieg pokonało łącznie 520 km szlakiem czerwonym. Pierwsza grupa osób wyruszyła z miejscowości Wołosate, kolejne osiem osób z Rymanów Zdrój – dodaje Kuźma.

Bieg zapowiadaliśmy TUTAJ

Fot. Newag. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.