Po walce przegrali z liderem

Zespół kadetów STK Wikar Nowy Sącz rozegrał kolejny mecz i niestety uległ rywalom z Tarnowa, którzy są liderem w tabeli.

Liga U-14, kadetów B

STK Wkar Nowy Sącz – MUKS 1811 Unia II Tarnów 56:72 (18:13, 12:14, 8:26, 18:19)

Sędziowały: Anna Orzeł i Sabina Kosakowska.

STK Wikar: Kacper Kogut 19, Michał Zygmunt 9, Antoni Tokarczyk 9, Hubert Kasperski 6, Sławomir Szczerkowski 5, Bartosz Florkowski 4, Mateusz Berdysz 2, Jakub Fritz 2, Damian Grzyb, Dominik Kubiela, Aleksander Kunicki, Łukasz Kościsz.

Unia II: Hubert Bartkowski 25, Kacper Maziarz 25, Szymon Skowron 8, Daniel Sikora 4, Rodion Plekhanov 3, Patryk Bartkowski 3, Jakub Kocan 2, Miłosz Jóźwiak 2.

Nie był to łatwy mecz dla sądeczan. Po drugiej stronie boiska był lider, który wygrał 10 meczów, a przegrał tylko jeden. Ale spotkania rozpoczęło się dość nieoczekiwanie. Szybkie akcje i celne rzuty dał prowadzenie gospodarzom. Druga kwarta była również wyrównana o do przerwy STK Wikar prowadził 30:27. Po zmianie stron rywale zaskoczyli sądeczan agresywną obroną co przełożyło się skuteczne kontry. Pod koniec 3 kwarty tarnowianie prowadzili 43:38 i wydawało się, że wciąż jeszcze jest szansa na sukces. Niestety to rywale zdobyli 10 punktów, a sądeczanie ani jednego i zrobiło 53:38 dla Unii. Zespół gości już do konieca meczu kontrolował przebieg wydarzeń na boisku odnosząc zasłużone zwycięstwo.