Po 20 latach w Rytrze zmiana warty. Władysław Wnętrzak przegrał z Janem Kotarbą

1131 mieszkańców gminy Rytro poparło w wyborach na wójta Jana Kotarbę, co zagwarantowało mu zwycięstwo. Kotarba wygrał z Władysławem Wnętrzakiem, który od pięciu kadencji sprawował ten urząd.

wsb3

Wnętrzak uzyskał 724 głosy poparcia. O fotel wójta walczył również Marian Rapacz, ale poległ w przedbiegach, uzyskując zaledwie 38 głosów.

- To nie tylko mój sukces, ale całego komitetu, ludzi, którzy dostrzegają potrzebę zmian w Rytrze i nie boją się ich przeprowadzić - przyznaje Jan Kotarba.

Udało mu się bowiem wprowadzić do Rady Gminy aż dziewięć osób. Komitet, z którego startował Władysław Wnętrzak, zdobył sześć mandatów.

W Radzie Gminy Rytro zasiądą:

Józef Kulig - 77 głosów; Janusz Tomasiak - 59; Ewa Barczyk - 76; Tomasz Kulig - 54; Małgorzata Machałowska - 80; Stanisław Ogorzały - 64; Bożena Bołoz - 51; Krzysztof Tokarczyk - 79; Mirosław Pustułka - 45; Maria Kowalik - 126; Tomasz Kotarba - 109; Paweł Piwowar - 58; Mariusz Tokarczyk - 73; Rafał Wolak - 71; Małgorzata Pierzga - 44

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.