Fenomen w skali kraju. Jan Golba będzie rządził w Muszynie z 15 swoimi radnymi

Tego, że Jan Golba będzie nadal sprawował funkcję burmistrza Muszyny, niemal wszyscy byli pewni jeszcze przed wyborami. Nikt nie odważył się z nim konkurować. Mieszkańcy w niedzielę potwierdzili, że chcą, by nadal ich reprezentował. Zaufali też radnym z jego komitetu.

wsb3

Wyniki wyborów w Muszynie to ewenement w skali kraju. Jeszcze chyba nikomu nie udało się osiągnąć tego, co zrobił burmistrz Jan Golba. Nie tylko nie miał kontrkandydata, ale bezkonkurencyjni okazali się również kandydaci na radnych z jego komitetu. Przejęli 14 na 15 mandatów.

- Ten 15 mandat też mogę powiedzieć, że należy do nas. Bo zdobył go człowiek, który chciał startować z mojego komitetu, ale już zabrakło dla niego miejsca na listach - przyznaje Jan Golba, burmistrz Muszyny. - Nasz sukces opieramy na współpracy. To podstawa rozwoju - dodaje.

Aż 86 procent mieszkańców opowiedziało się na "tak" za tym, by ponownie był burmistrzem.

- Wbrew pozorom to nie była formalność - zaznacza Golba. - Dziś ludzie mocno oceniają. Tam, gdzie udało nam się zrealizować szczególne inwestycje, jak na przykład w Miliku, miałem 95 procent poparcia - relacjonuje.

W Radzie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna zasiądą: Piotr Rutka - 135 głosów; Tomasz Bober - 107; Jakub Cieciura - 252; Jerzy Majka - 293; Jarosław Kempa - 202; Lesław Drozd - 218; Mariusz Jurczyński; Marcin Sekuła; Ryszard Bołoz; Andrzej Źrołka (nie mieli kontrkandydatów), Andrzej Sułkowski - 280; Bogdan Kałuziński; Ferdynand Matląg; Barbara Majerska; Elżbieta Kałuzińska (nie mieli kontrkandydatów).

Podobnie wygląda sytuacja w Gminie Korzenna, gdzie na liście radnych znalazła się tylko jedna osoba niestartująca z KWW Leszka Skowrona - zwycięzcy walki o fotel wójta. O tym pisaliśmy TUTAJ.

 

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.