Po 12 latach puchar mistrzów wrócił do Nowego Sącza. Młodzi tenisiści ze złotem

W miniony weekend na kortach KKS OLSZA rozegrany został turniej tenisowy: Drużynowe Mistrzostwa Polski chłopców do lat 12. Nasza drużyna (STT FAKRO), w składzie: Hubert Plenkiewicz, Tymon Litwic, Juliusz Stańczyk, Wiktor Jeż i Mateusz Chrzanowski odniosła zwycięstwo, pokonując w finale drużynę KT Błonia Kraków.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów z całej Polski. W pierwszym dniu rozgrywek nasz team zmierzył się z drużyną ze Szczawna-Zdroju. Zarówno mecze deblowe, jak i singlowe nie przysporzyły naszym zawodnikom wielu problemów. Zwyciężyliśmy gładko, nie tracąc ani seta. Awans był więc pewny.

W sobotę drużyna z Nowego Sącza zagrała o finał z klubem ASTRA z Grodziska Mazowieckiego. Mecze były nieco bardziej wyrównane niż w dniu poprzednim, ale nasi chłopcy i tym razem świetnie sobie poradzili, wygrywając wszystkie swoje pojedynki deblowe i singlowe.

W deszczową niedzielę rozgrywki musiały zostać przeniesione do hali. Od początku obie drużyny rywalizowały ze sobą, idąc „łeb w łeb”. Pierwszego debla wygrała para: Plenkiewicz/Jeż rywalizująca z parą: Sadzik/Tryjański. W drugim deblu musieliśmy oddać honor parze z KT Błonia. W singlach rywalizacja była do końca zacięta, dwie wygrane dla nas i dwie dla przeciwników. O złocie zdecydowała przewaga wygranych gemów. Ostatecznie drużyna STT FAKRO pod wodzą Grzegorza Jeża zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12.

Drużynowe Mistrzostwa Polski rozgrywane są raz do roku. Poprzedni taki sukces sądeckie STT FAKRO odniosło 12 lat temu. Chłopcy, w ramach przygotowań do zawodów, tydzień wcześniej trenowali wspólnie, biorąc udział w obozie zorganizowanym przez klub STT FAKRO w Muszynie. Jak widać, takie wspólne przygotowania: trenowanie, rozegrane mecze sparingowe oraz integracja, świetnie przekładają się na wyniki.

W tym miejscu warto wspomnieć, że zawodnicy złotej drużyny STT FAKRO, Wiktor Jeż i Hubert Plenkiewicz już w najbliższy poniedziałek (14 września) wraz z Kadrą Polski wyjeżdżają do Czech, gdzie będą reprezentować nasz kraj w Międzynarodowym Turnieju Drużynowym. To świetna okazja do sprawdzenia się w zawodach rangi europejskiej, zagrania z zawodnikami innych krajów i nawiązania nowych znajomości.

nadesłane przez: STT FAKRO

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.