Pływanie. Nasz zawodnik bił rekordy niczym Michael Phelps!

Reprezentanci Sądeckiego Towarzystwa Pływackiego wzięli udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików (12-13 lat) oraz Drużynowym Pucharze Prezesa MOZP Młodzików (11 lat) w Krakowie.

Na pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego startowało niemal 240 najlepszych pływaków z 20 klubów Małopolski oraz Śląska. MKS STP reprezentowało 13 zawodników pod opieką trenera Jacka Michałowskiego.

Świetnie zaprezentował się 13-letni Filip Mordarski. Sądeczanin aż cztery razy wygrywał indywidualnie na100 metrów stylem dowolnym (56,81 – najlepszy tegoroczny wynik w kraju), 100 metrów stylem motylkowym (1,01,74 – najlepszy tegoroczny wynik w kraju), 200 metrów stylem zmiennym (2,18,74 – najlepszy tegoroczny wynik w kraju) i 400 metrów stylem dowolnym (:4,23,73 – drugi tegoroczny wynik uzyskany w kraju).

Co ciekawe Filip wszystkie starty kończył pobiciem po raz kolejny własnych rekordów życiowych. Mordarski został najlepszym zawodnikiem Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików, odbierając nagrodę sponsora w swojej kategorii wiekowej.

Brązowe medale wywalczyli:

Styl dowolny, 100 metrów: Lena Mucha (12 lat)

Styl grzbietowy, 50 metrów i 100 metrów: Zuzanna Piętka (11 lat)

Styl grzbietowy, 50 metrów: Franciszek Leśniak (11 lat)

Styl klasyczny, 100 metrów: Mateusz Mołka (11 lat)

Styl motylkowy, 50 metrów: Maksymilian Miczołek (11 lat)

Na czwartym miejscu w generalnej klasyfikacji uplasowała się Zuzanna Piętka. Franciszek Leśniak i Maksymilian Miczołek w tej samej punktacji zajęli odpowiednio siódme i dziesiąte miejsce. Lena Mucha również zamknęła „dziesiątkę” na liście, a 13-letni Wojciech Nowak zajął ostatecznie dziewiątą pozycję.

Sztafety (11 lat) 4×50 m – styl dowolny: 1. SMS Galicja Kraków, 2. MKS STP Nowy Sącz (Piętka Zuzanna, Budnik Małgorzata, Miczołek Maksymilian, Leśniak Franciszek), 3. Ósemka Oświęcim.

Klasyfikacja klubowa: 1. SMS Galicja Kraków, 4. MKS STP Nowy Sącz.