Piwniczna-Zdrój: samochód uderzył w budynek. Strażacy reanimowali przygniecionego mężczyznę

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Piwniczna-Zdrój na ulicy Borownice. Prawdopodobnie samochód Iveco stoczył się i uderzył w budynek przygniatając mężczyznę. Około godziny 4.20 na pomoc ruszyły zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna-Zdrój oraz OSP Głębokie.

wsb3

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze obok domu znajdował się samochód Iveco, który uderzył w róg budynku. Pomiędzy drzwiami, a samochodem znajdował się przygnieciony mężczyzna - informuje zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu, st. bryg. Paweł Motyka.

Strażacy przesunęli rękami pojazd i wyciągnęli poszkodowanego. Następnie zabezpieczyli samochód przed ewentualnym przemieszczeniem się i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nie stwierdzili oznak funkcji życiowych, toteż zaczęli prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora. Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego wraz z lekarzem, któremu strażacy przekazali poszkodowanego. Droga w tamtym miejscu była całkowicie zablokowana. Działania służb trwały niemal cztery godziny.

Więcej informacji wkrótce.

Fot. PSP Nowy Sącz

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.