Piwniczna-Zdrój: pożar w dawnym Hotelu ,,Koliba”. Prawdopodobnie to podpalenie

Piwniczna-Zdrój: pożar w dawnym Hotelu ,,Koliba”. Prawdopodobnie to podpalenie

Hotel przeżywający niegdyś czasy świetności od lat świeci pustkami i popada w coraz większą ruinę. Jak twierdzą niektórzy, pożar pustostanu był tylko kwestią czasu, choć na jednym z portali wciąż możemy znaleźć ofertę wynajęcia pokoju w ,,Kolibie”. Wczoraj kilka strażackich zastępów zostało zadysponowanych do gaszenia ognia, który przed godziną 18. pojawił się w budynku Hotelu przy ulicy Kościuszki w Piwnicznej-Zdroju.

Pożar wybuchł w jednym z pokoi na drugim piętrze hotelu. Paliła się drewniana zabudowa wnękowa, szafki, śmieci w łazience oraz stojąca na korytarzu wersalka, od której zajęły się też drewniane barierki na klatce schodowej.

– Wprowadzono do środka budynku dwóch ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Strażacy po wejściu na trzecią kondygnację udali się na balkon przez pomieszczenie obok miejsca pożaru, gdzie po wyciągnięciu linii szybkiego natarcia za pomocą linki strażackiej i zabezpieczeniu jej o balustradę, przystąpili do gaszenia pomieszczenia, w którym doszło do pożaru – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Ratownicy przeszukali pustostan, ale nikogo w środku nie znaleźli. Gdy uporali się już z ogniem, pokój oraz sąsiadujące z nim pomieszczenia zostały sprawdzone kamerą termowizyjną.

W związku z tym, że przybyłe na miejsce zastępy Straży Pożarnej zablokowały drogę, ruch poprowadzono wahadłowo przez znajdujący się naprzeciwko pustostanu parking.

W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla Wielka i Łomnica Zdrój, a także policja. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

Choć budynek już od dawna jest ruiną, to na jednym z serwisów oferujących noclegi w hotelach i pensjonatach wciąż znajdziemy propozycję rezerwacji pokoju w ,,Kolibie”.  – Zapraszamy do spędzenia tu wymarzonych wakacji w Hotelu „KOLIBA”, gdzie o problemach się zapomina... – czytamy na portalu.

– Ośrodek „KOLIBA” jest doskonałym miejscem zarówno dla wypoczynku jak i organizowania szkoleń, konferencji, spotkań integracyjnych, turnusów świątecznych oraz imprez rocznicowych i okolicznościowych. Obsługujemy turystykę biznesową opracowując i realizując program integracyjny dostosowany do wymagań uczestników. Dysponujemy salą konferencyjną umożliwiającą organizacje konferencji, szkoleń, narad, przyjęć, bankietów – głosi reklama.

Hotel Koliba wybudowany został w latach 70. Kilkanaście lat temu stał się własnością spółki, która miała zainwestować w Piwnicznej w stację narciarską oraz kompleks wypoczynkowy z bazą hotelową. Plany legły jednak w gruzach po protestach ekologów z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot z Bystrej pod Bielskiem-Białą.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.