Piwniczna-Zdrój: pożar w dawnym Hotelu ,,Koliba". Prawdopodobnie to podpalenie

Hotel przeżywający niegdyś czasy świetności od lat świeci pustkami i popada w coraz większą ruinę. Jak twierdzą niektórzy, pożar pustostanu był tylko kwestią czasu, choć na jednym z portali wciąż możemy znaleźć ofertę wynajęcia pokoju w ,,Kolibie". Wczoraj kilka strażackich zastępów zostało zadysponowanych do gaszenia ognia, który przed godziną 18. pojawił się w budynku Hotelu przy ulicy Kościuszki w Piwnicznej-Zdroju.

dts

Pożar wybuchł w jednym z pokoi na drugim piętrze hotelu. Paliła się drewniana zabudowa wnękowa, szafki, śmieci w łazience oraz stojąca na korytarzu wersalka, od której zajęły się też drewniane barierki na klatce schodowej.

- Wprowadzono do środka budynku dwóch ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Strażacy po wejściu na trzecią kondygnację udali się na balkon przez pomieszczenie obok miejsca pożaru, gdzie po wyciągnięciu linii szybkiego natarcia za pomocą linki strażackiej i zabezpieczeniu jej o balustradę, przystąpili do gaszenia pomieszczenia, w którym doszło do pożaru - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Ratownicy przeszukali pustostan, ale nikogo w środku nie znaleźli. Gdy uporali się już z ogniem, pokój oraz sąsiadujące z nim pomieszczenia zostały sprawdzone kamerą termowizyjną.

W związku z tym, że przybyłe na miejsce zastępy Straży Pożarnej zablokowały drogę, ruch poprowadzono wahadłowo przez znajdujący się naprzeciwko pustostanu parking.

W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla Wielka i Łomnica Zdrój, a także policja. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

Choć budynek już od dawna jest ruiną, to na jednym z serwisów oferujących noclegi w hotelach i pensjonatach wciąż znajdziemy propozycję rezerwacji pokoju w ,,Kolibie".  - Zapraszamy do spędzenia tu wymarzonych wakacji w Hotelu "KOLIBA", gdzie o problemach się zapomina... - czytamy na portalu.

- Ośrodek "KOLIBA" jest doskonałym miejscem zarówno dla wypoczynku jak i organizowania szkoleń, konferencji, spotkań integracyjnych, turnusów świątecznych oraz imprez rocznicowych i okolicznościowych. Obsługujemy turystykę biznesową opracowując i realizując program integracyjny dostosowany do wymagań uczestników. Dysponujemy salą konferencyjną umożliwiającą organizacje konferencji, szkoleń, narad, przyjęć, bankietów - głosi reklama.

Hotel Koliba wybudowany został w latach 70. Kilkanaście lat temu stał się własnością spółki, która miała zainwestować w Piwnicznej w stację narciarską oraz kompleks wypoczynkowy z bazą hotelową. Plany legły jednak w gruzach po protestach ekologów z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot z Bystrej pod Bielskiem-Białą.

fot. PSP w Nowym Sączu

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.