Piwniczna – Zdrój. Pojechał na przejażdżkę quadem na podwójnym gazie. Wpakował się w kłopoty…

Piwniczna – Zdrój. Pojechał na przejażdżkę quadem na podwójnym gazie. Wpakował się w kłopoty…

Mężczyzna, który we wtorek wybrał się na przejażdżkę quadem w okolicach Piwnicznej miał szczęście w nieszczęściu. Nie zapanował nad pojazdem i quad wywrócił się. Kierowca na szczęście wyszedł z wywrotki cało, jednak będzie miał kłopoty. Jechał bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.

We wtorek, 12 stycznia br. około godz. 13 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z dróg na terenie gminy Piwniczna-Zdrój leży mężczyzna, który jadąc quadem wywrócił go, po czym upadł na jezdnię. Patrol natychmiast został skierowany we wskazane miejsce. Po przyjeździe funkcjonariuszy czterokołowiec był ustawiony w poprzek jezdni, a na nim siedział mężczyzna. Okazało się, że pojazd jest niezarejestrowany i nie posiada ubezpieczenia. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Bełkotał i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Nie był w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie jak doszło do zdarzenia. Wspomniał, że pił alkohol, a potem wsiadł na quada, by wrócić nim do domu i nie pamiętał, co się później wydarzyło… „ – relacjonuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Mężczyzna był w takim stanie, że wykonanie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się niemożliwe. W związku z tym, że uskarżał się na ból po upadku, na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia. Ratownicy przewieźli kierowcę quada go sądeckiego szpitala. Tam pobrano od niego próbki krwi do badań.

W Komisariacie Policji w Piwnicznej-Zdroju prowadzone są czynności w sprawie prowadzenia pojazdu mechanicznego bez uprawnień, kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu i spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei wyniki badań krwi będą podstawą do podjęcia przez policjantów dalszych czynności, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy – informuje Aneta Izworska

W zależności od rodzaju quada wymagane jest posiadanie określonych uprawnień, by móc się nim poruszać. Na czterokołowce lekkie potrzebne jest posiadanie kategorii AM (można ją uzyskać mając skończone 14 lat), z kolei na zwykłe czterokołowce niezbędna jest kategoria B1 (po ukończeniu 16 roku życia). Osoby pełnoletnie z kategorią B mogą prowadzić wszystkie quady pod warunkiem, że pojazdy są zarejestrowane jako czterokołowce lub czterokołowce lekkie.
Należy pamiętać, że quady użytkowane na drogach publicznych podlegają obowiązkowi rejestracji. W związku z tym, muszą przechodzić badania potwierdzające ich sprawność techniczną oraz zgodność z warunkami określonymi w homologacji (oświetlenie, tablica rejestracyjna w widocznym miejscu oraz polisa OC).

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama