Piwniczna – Zdrój: pilnie poszukiwana kreatywna firma, która odmieni Nakło nad Popradem

Już po raz drugi gmina Piwniczna – Zdrój ogłosiła przetarg na zagospodarowanie terenu Nakła nad Popradem. Piwniczańskie Błonia, pumptruck, ścieżki rowerowe i spacerowe – to tylko niektóre z proponowanych w tym miejscu inwestycji. Niestety, pomimo ambitnych planów oraz dofinansowania w wysokości prawie 6 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego, rewitalizacja Nakła natrafiła poważne na przeszkody.

WSB2020

Jak informuje Urząd Miasta w Piwnicznej, termin składania ofert upływa  11 sierpnia 2017 roku. Na razie nikt nie złożył oferty. Inwestycja planowana jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, dlatego ewentualny realizator będzie musiał także przedstawić projekt całego przedsięwzięcia.

Zgodnie z planami, na terenie Nakła miałyby zostać urządzone błonia, wyczynowy tor dla rowerzystów (pumptruck), ścieżki spacerowe, trasy do biegania oraz strefa workout. Zagospodarowane zostanie także miejsce po byłym zakładzie komunalnym – plac zostanie wybrukowany, pojawią się latarnie, ławki i kosze na śmieci. Znajdujący nie nieopodal cmentarz ma zostać ogrodzony, a przy wejściu pojawi się tablica z najważniejszymi informacjami historycznymi o tym miejscu.

Do końca 2019 roku planowana jest również budowa nad Popradem kładki dla pieszych i rowerzystów oraz przebudowa skrzyżowania z ul. Kościuszki, nowe miejsca parkingowe i chodnik.

Na razie teren nad Popradem nie zachęca do odwiedzin – zaniedbana zieleń, pozostałości po dawnych budynkach, śmieci. Do 11 sierpnia jest nadzieja, że coś się zmieni.

fot. wikipedia

 

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.