Piwniczna-Zdrój. Potrącenie na pasach. 82-latka w szpitalu

Piwniczna-Zdrój. Potrącenie na pasach. 82-latka w szpitalu

policja, potrącenie Piwniczana-Zdrój

Do kolejnego potrącenia na pasach doszło wczoraj, 27 kwietnia, około godziny 7:50 na ul. Rynek w Piwnicznej-Zdroju. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 29-latka jadąca Citroenem, na oznakowanym przejściu na pieszych, potrąciła 82-letnią seniorkę z Sądecczyzny.

– Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Na miejscu czynności wykonywali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – poinformowała naszą redakcję komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka KMP w Nowym Sączu.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku są wyjaśniane. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Piwnicznej- Zdroju.

W czerwcu ubiegłego roku zostały zmienione przepisy. Zgodnie z nimi, kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu, czy już znajdującemu się na tym przejściu.

Natomiast na pieszych nałożono zakaz korzystania z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również na przejściu dla pieszych w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na drodze. Przepisy miały zmniejszyć ilość wypadków z udziałem pieszych na drogach. W naszym regionie wypadków jest więcej. Od stycznia do końca marca doszło do 14 tego typu zdarzeń, w tym 8 na pasach. Więcej o tym w artykule: Sądecczyzna. Efekt zmiany przepisów? W trzy miesiące aż 14 wypadków z udziałem pieszych.

Fot. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.