PiS się "ożenił". W sądeckiej radzie miasta doszło do fuzji dwóch klubów

Do tej pory było "konsorcjum". Teraz można mówić o "fuzji". Nie ma już klubu radnych Wybieram Nowy Sącz w sądeckim samorządzie. Nie ma też klubu PiS. Klub radnych Krzysztofa Głuca, którego członkowie dotąd wspierali w głosowaniach kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, formalnie połączył się z klubem PiS. W ten sposób powstał nowy klub, z nową nazwą: PiS - Wybieram Nowy Sącz. Na jego czele stanął Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący rady miasta.

WSB2020

O formalnym połączeniu sił poinformowała wczoraj przewodnicząca sądeckiego "parlamentu"- Iwona Mularczyk. 

W liczącej 23 osoby radzie nowy klub ma 12 głosów, czyli większość pozwalającą przeforsować wszystkie uchwały. 

Tuż po wyborach oba współpracujące kluby miały 14 głosów. W czerwcu z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości usunięto Dawida Dumanę, a wczoraj pocztą pantoflową rozeszła się informacja, że z klubu Wybieram Nowy Sącz wykluczono Grzegorza Ledzińskiego.

W PiS-Wybieram Nowy Sącz działają obecnie radni: Teresa Cabała, Barbara Jurowicz, Iwona Mularczyk, Ilona Orzeł, Michał Kądziołka, Krzysztof Głuc, Wojciech Piech, Artur Czernecki, Janusz Kwiatkowski, Maciej Rogóż, Krzysztof Dyrek i Andrzej Pancerz.

fot. dts24

BOBO

6 comments

  1. Jerzy 12 września, 2019 at 12:27 Odpowiedz

    A pamiętacie jak Prezes JK, wymieniał na wiecu przedwyborczym do samorządu w DKK nazwisko Krzysztofa Głuca ?
    Warto sobie przypomnieć i ocenić morale obu panów. Tak niestety wygląda dzisiaj polityka, a kiedyś byłby pewny pojedynek.

  2. Cdghv 14 września, 2019 at 19:18 Odpowiedz

    Gratulacje dla wszystkich, którzy zostali eyru… Przez Gluca. Mówiłem od początku, że to przybudowka pissu. Teraz to nawet się nie kryją 🙂 to jakby nasrac wyborcy na twarz. Obtscie o tym pamiętali m

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.