Piotr Machalica – niczym Mistrz Wojciech Młynarski

Z pewnością Recital podczas Festiwalu "Pamiętajcie o ogrodach", „Mój ulubiony Młynarski” w wykonaniu Piotra Machalicy będzie zapamiętany na długo. Było pięknie, nastrojowo i dowcipnie, a owacja na stojąco była dopełnieniem i podziękowaniem sądeckiej publiczności za przypomnienie piosenek „Mistrza”.

wsb3

Ten koncert to hołd składany Wojciechowi Młynarskiemu przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert przeplatany opowieścią i poezją - składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod Jego pióra. To były piosenki autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.
W programie koncertu były znane utwory jak ”Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, czy „Blue Tango”. Oczywiście nie mogło zabraknąć, niemal hymnu, czyli „Róbmy swoje”, który został zaśpiewany również przez publiczność. Były bisy i owacja na stojąco.
Warto podkreślić stronę muzyczną, trio złożone z dwóch gitarzystów oraz trębacza wspaniale wypełniała koncert Piotra Machalicy.

Piotr MACHALICA - śpiew
Michał WALCZAK - gitara, tamburyn, aranżacje
Krzysztof NIEDŹWIECKI - gitara, walizka vel stopa
Paweł SURMAN - trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne
Dzisiaj w MKC Sokół wystąpi ANna Jurksztowicz, a jutro Ania Rusowicz.

Tagimuzyka

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.