Piorunka. Koparko-ładowarka stanęła w płomieniach

W czwartek (4 listopada) w miejscowości Piorunka (gmina Krynica-Zdrój) paliła się koparko-ładowarka. Ogień zagrażał również stojącej obok równiarce. Zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy-Zdroju, OSP Berest oraz OSP Piorunka zadysponowane zostały do działań o godzinie 17:52.

– Druhowie, którzy przybyli pieszo na miejsce zdarzenia z pobliskiej remizy OSP podali dwa prądy wody w natarciu z przydrożnego hydrantu zewnętrznego na palącą się maszynę. Po przybyciu na miejsce zastępu z OSP Berest podano jeden prąd piany ciężkiej na palącą się koparko-ładowarkę, a jeden z prądów wody przekierowano na obronę pobliskiej maszyny drogowej typu równiarka – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy oświetlili teren działań, sprawdzili maszyny drogowe za pomocą kamery termowizyjnej i usunęli spalone elementy kabiny koparko-ładowarki. Schłodzili także jej bak paliwa, dogasili tlące się elementy i odłączyli akumulator. Ich działania trwały półtorej godziny. Nie udało się ustalić przyczyny pożaru.

Przypomnijmy, że w Piorunce trwa remont drogi powiatowej i w przyszłym tygodniu odcinek będzie zamknięty dla ruchu, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.