Pilne: Zamiast Sądeczanki powstanie… lotnisko

Sądeczanie od lat oczekują na drogę, która połączyłaby Nowy Sącz z Brzeskiem i ułatwiła dojazd do Krakowa. Okazuje się jednak, że prędzej doczekamy innego rozwiązania, bowiem pojawiły się plany budowy… lotniska. Jak pokazują analizy, czas podróży samolotem do miasta wojewódzkiego wyniósłby zaledwie 20 minut. O planach dotyczących nowej inwestycji poinformował dziś Urząd Miasta.

wsb3

Koncepcja budowy nowego obiektu w Nowym Sączu wpisuje się w projekt pn. ,,Modernizacja i gentryfikacja południowych terenów Małopolski – program restrukturyzacji architektury i transportu na lata 2018-2026″. Dzięki temu miasto ma szansę na uzyskanie sporego dofinansowania.

Jak informuje Urząd Miasta, jutro w ratuszu odbędzie się konferencja, podczas której przedstawione zostanie więcej szczegółów dotyczących koncepcji budowy lotniska. Nie ujawniono jeszcze, gdzie miałoby być ono zlokalizowane. Nieoficjalnie mówi się o terenie obecnego Parku Strzeleckiego.

– Inwestycja mogłaby znacząco wpłynąć na rozwój naszego regionu. Wstępnie jej zakończenie planuje się na 2025 rok, jednak wszystko zależy od decyzji środowiskowych i konsultacji społecznych – wyjaśnia UM Nowego Sącza.

Jak udało się nam dowiedzieć, lotnisko obsługiwałoby jedynie loty krajowe, jednak nie wykluczone, że w przyszłości z Nowego Sącza będzie można polecieć także na Słowację. Obecnie trwa opracowywanie wstępnych koncepcji budowy. Za niedługo możemy spodziewać się także konsultacji społecznych w tej sprawie.

Oczywiście powyższa informacja to tylko primaaprilisowy żart, ale co myślicie o takim pomyśle? Dajcie znać w komentarzach 🙂

fot. ilustr. pixabay

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]