Tragedia w Jurkowie: nurkowie odnaleźli ciało chłopca

Po kilku godzinach poszukiwań nurkowie odnaleźli ciało dziecka w Jurkowie (powiat Brzeski). Chłopiec utonął na popularnym kąpielisku ,,Chorwacja”. 

wsb3

10-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego zaginął około godziny 17:00. Chłopca poszukiwano zarówno na lądzie jak i w wodzie.

– Był na kąpielisku z siostrą i rodzicami. W pewnym momencie zniknął rodzinie z pola widzenia – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wkrótce na miejscu pojawili się strażacy z PSP w Brzesku, a także z pobliskich jednostek OSP, policja, pogotowie ratunkowe oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tarnowa.

Około 22:00 oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w rozmowie z nami poinformował o tragicznym finale poszukiwań.

Godzinę później mł. insp. Gleń zawiadomił, że na miejscu pracuje prokurator z Brzeska. W jego obecności przeprowadzona będzie identyfikacja zwłok, a także oględziny miejsca ich znalezienia. W sprawie prowadzone będzie śledztwo. Przesłuchani zostaną rodzice oraz świadkowie.

fot. Czytelnik

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]