Tragedia w Jurkowie: nurkowie odnaleźli ciało chłopca

Po kilku godzinach poszukiwań nurkowie odnaleźli ciało dziecka w Jurkowie (powiat Brzeski). Chłopiec utonął na popularnym kąpielisku ,,Chorwacja". 

10-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego zaginął około godziny 17:00. Chłopca poszukiwano zarówno na lądzie jak i w wodzie.

GoldenEgo

- Był na kąpielisku z siostrą i rodzicami. W pewnym momencie zniknął rodzinie z pola widzenia - relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wkrótce na miejscu pojawili się strażacy z PSP w Brzesku, a także z pobliskich jednostek OSP, policja, pogotowie ratunkowe oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tarnowa.

Około 22:00 oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w rozmowie z nami poinformował o tragicznym finale poszukiwań.

Godzinę później mł. insp. Gleń zawiadomił, że na miejscu pracuje prokurator z Brzeska. W jego obecności przeprowadzona będzie identyfikacja zwłok, a także oględziny miejsca ich znalezienia. W sprawie prowadzone będzie śledztwo. Przesłuchani zostaną rodzice oraz świadkowie.

fot. Czytelnik

TRADYCJATEXT

23 comments

 1. mario 1 Wrzesień, 2019 at 19:36 Odpowiedz

  Okolo 17-stej zaczeli nawoływac już przez megafony i prosić o info a kiedy zaginął tego nikt nie wie jeszcze, a jak bywa nad wodą wystarczy chwila, gdzie byli rodzice? służby zaczeły się zjeżdzać około 18-stej, to co tam się dzialo to masakra

 2. Marian 1 Wrzesień, 2019 at 23:19 Odpowiedz

  To już 6-7 utopienie na tym bajorze „Chorwacji”,a wy ludzie lecicie tam jak muchy do miodu. Panie R. , może Pan spokojnie spojrzeć w lustro? Przybył Pan do spokojnej rolniczej wsi,a zostawi Pan po sobie wyrobiska i płacz rodzin. . Czy Pan tę kasę zabierze do grobu? A może wszystkich nas Pan wykupi?

 3. Aardvark 1 Wrzesień, 2019 at 23:25 Odpowiedz

  Lubię to miejsce ale to jest fenomen. Kąpielisko z zakazem kąpieli na obszarze 99%. Gdzie wszyscy kąpią się na własne ryzyko. Trzech czy dwóch ratowników pewnie młodszych na basenie na tym strzeżonym skrawku plaży nie wiem ilu. Nie widziałem tam ani motorówki patrolującej zalew ani nawet jakiejś łódki zważywszy na dość niebezpieczne uskoki od razu przy brzegu gdzie od razu robi się bardzo głęboko . Trochę jeszcze jest do poprawy jeśli chodzi o bezpieczeństwo a nie tylko stawiać tabliczki z zakazem kąpieli na… kąpielisku???

 4. Ania☹️☹️☹️ 1 Wrzesień, 2019 at 23:34 Odpowiedz

  No właśnie gdzie byli rodzice,gdzie ratownicy takie kąpieliska zrobili a ratownicy w dupie maja wszystko tak jak i pewnie wlasciciele. Non stop te tragedie,kiedy w końcu będzie dość tego!!!

 5. Alex 1 Wrzesień, 2019 at 23:48 Odpowiedz

  Byłam 20 metrów od tego nikt nic nie wiedział że cokolwiek się dzieję ponieważ nie było żadnej paniki czy wołania o pomoc. Dopiero kiedy dali komunikat aby opuścić wodę do ludzi zaczęło docierać że coś się stało.

 6. Konrad 2 Wrzesień, 2019 at 07:06 Odpowiedz

  Tragedia Wielka ….Ostatni dzień Wakacji i taka tragedia dla Rodziców i najbliższych…..Jeśli jest Zakaz Pływania to co tam robili rodzice razem z nim ?! W takiej Sytuacji nie chce obarczac rodziców po to nie pora ani nie miejsce na to Ale czas na refleksje dla innych rodziców teraz jest

 7. paulina 2 Wrzesień, 2019 at 18:54 Odpowiedz

  Wiedziałam że zaraz zacznie się obwinianie właściciela. A może by tak trochę zdrowego rozsądku ludzie? Wiadomo że tam jest głęboko, po co więc bierzecie tam małe dzieci co pływac nie potrafią? Są specjalne kapieliska dla dzieci, nawet na Chorwacji jest takie miejsce wyznaczone, jest tez basen. Ale z tego co widzę pełno dzieci jest na niestrzeżonych głębinach. Ja uwielbiam Chorwacje za to własnie ze jest głęboko bo uwielbiam pływac, ale to absolutnie nie jest miejsce dla malenkich dzieci i w życiu bym tam dziecka nie zabrała.

  • Monika 2 Wrzesień, 2019 at 20:37 Odpowiedz

   Pani Paulino na każdym basenie za bezpieczeństwo dzieci i nas odpowiada ratownik płacimy za bilet i tego oczekujemy.Pan R. opłaty pobiera za co. Skoro zdecydował się na prowadzenie kąpielisko to trzeba wziąść odpowiedzialność a nie tylko liczyć pieniądze .

   • Jan87 3 Wrzesień, 2019 at 11:44 Odpowiedz

    To proszę chodzic na basen skoro potrzebuje pani stałego nadzoru. Co do pieniędzy też proszę nie być śmieszna, 10 zł za cały dzien to takie pieniądze straszne? Ja jestem zadowolony z tego miejsca, ale jak sie tam chce ciągnąć małe dzieci to jest wyznaczone miejsce do tego i basenik. Proszę tam siedzieć, a nie ciągnąc dzieci na głębiny na własne ryzyko a potem krzyczec. Jest zresztą pełno innych płytkich miejsc dostosowanych dla dzieci,chocby np Gorący Potok, można sie udac tam.

 8. Piotr 2 Wrzesień, 2019 at 21:37 Odpowiedz

  To juz nie pierwsze utonięcie w tym miejscu. Policja i prokuratura powinna sie zainteresowac wlascicielami tego bagna. Nie może tak byc ze rodzice płacą za wstęp a mają za to śmierć własnych dzieci. Skoro tam nie można pływac to po co biorą kase za wstęp. Te osoby ktore byly to mówiły ze był tlum a ludzi wpuszczali. Czy tam nie ma zadnego limitu?

 9. Paulina 3 Wrzesień, 2019 at 11:52 Odpowiedz

  Tak, najlepiej wszystko pozamykac i wszystkiego zakazac. Często tam byłam i nieraz byłam świadkiem np jak fala dzieci po wyjsciu z obiektu leciała nie patrząc pod nogi, prawie prosto pod koła aut , a rodzice weseli gdzies z tyłu. To zapewne też wina własciciela obiektu? najlepiej miec wszystko gdzies i opieke nad wlasnymi dziecmi zwalac na kazdego tylko nie na siebie. Zapłacic bajońską sumę 10 zł i uwazac ze sie za to prywatna ochrona osobista kazdemu nalezy.

 10. Norbert 6 Wrzesień, 2019 at 01:19 Odpowiedz

  Widzialem akce ratunkowa od samego poczatku , ratiwnicy spisali sie na 6 , Ci co pracuja na kapielisku . Co do strazakow to tragedia stali I chuja robili , sto kilka grubasow I po co takich utrzymuje panstwo

 11. Anonim 6 Wrzesień, 2019 at 20:51 Odpowiedz

  właściciel kąpieliska powinni zamknąć na tyle utoniec ale ze ma znajomości to Ani prokurator Ani policjant nic nie zrobi życzę mu aby ktoś z rodziny utonął w tym bagnie a on cierpiał i to cholernie za krzywdę matek którą im wyrządził jestem jedna z nich którą straciła tam ukochane dziecko

 12. Madmax 12 Wrzesień, 2019 at 14:28 Odpowiedz

  Ludzie nie bądźcie śmieszni obwiniając właściciela za to co się stało, zrobił miejsce dla wypoczynku i relaksu co jest bardzo fajne bo osobiście byłem tam nie raz i 99% jest zadowolonych a to że rodzice nie patrzą gdzie są ich dzieci to już jest ich sprawa nie oszukujmy się… Jak już pisali powyżej są wyznaczone miejsca dla dzieci które MAJĄ RATOWNIKÓW I SĄ PILNOWANE!!! Ale po co??? Lepiej pchać się na zakazy i głęboką wodę jak się pływać nie umie 😑

Wypowiedz się w tej sprawie