Pilne! Po tragicznej śmierci 5 nastolatek w escape roomie rusza kontrola w całym kraju

Dzisiaj (4 stycznia) około godziny 17.30 w budynku trzykondygnacyjnym w Koszalinie wybuchł pożar, prawdopodobnie z powodu eksplozji butli z gazem. Ogień rozprzestrzenił się w pokoju typu ,,escape room”, w którym przebywało pięć dziewczynek. Nastolatki (12-15 lat) wybrały się do niego, by świętować urodziny jednej z koleżanek.

PROT6

Nie mogły samodzielnie wydostać się z pomieszczenia, gdyż były w połowie rozwiązywania zagadek logicznych, a co za tym idzie – były uwięzione w obiekcie i jedynie osoba z zewnątrz mogłaby je wypuścić. Tak się nie stało, wszystkie dziewczynki zginęły na miejscu. 26-letniemu pracownikowi sali zagadek udało się wydostać. W ciężkim stanie z poparzeniami trafił do szpitala.

– W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju – napisał na Twitterze minister MSWiA Joachim Brudziński.

Kontrole rozpoczną się od soboty (5 stycznia) we wszystkich ,,escape roomach” w Polsce. Komendant główny PSP zaleca, aby do czasu wyjaśnienia przyczyn koszalińskiej tragedii i zakończenia kontroli, wstrzymać się z zabawą w takich pokojach. W całym kraju istnieje ponad 1000 ,,escape room’ów”, w Nowym Sączu około pięć. Jeżeli strażacy wykryją nieprawidłowości związane z naruszeniem przepisów przeciwpożarowych, obiekty zostaną zamknięte.

,,Będziemy sprawdzać stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego tych obiektów i przede wszystkim zasady ewakuacji. Natomiast do czasu wyjaśnienia tragedii, która miała miejsce dzisiaj w Koszalinie, Państwowa Straż Pożarna zaleca zaprzestanie z korzystania z tego typu obiektów” – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Nieoficjalnie mówi się, iż sprawcą dramatu mógł być piecyk gazowy, którym ogrzewano pomieszczenie.

– Druzgocąca tragedia w Koszalinie. Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych. RiP – napisał prezydent RP Andrzej Duda.

*Escape room, to coraz popularniejsza forma rozrywki. Polega na tym, iż w pokoju zamykana jest grupa ludzi, która rozwiązując łamigłówki, zagadki logiczne. Ma za zadanie odnaleźć kolejne wskazówki, klucze, kody, które prowadzą do uwolnienia się, czyli otworzenia drzwi wyjściowych.

Fot. screen video/
Polsat News

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]