Piłkarz Sandecji wrócił do gry! „Pokazuję się na treningach”

Adrian Danek, bo o nim mowa – znów wyszedł na murawę w wyjściowym składzie. Przeciwko Wiśle Kraków (0:0) 23-letni pomocnik rozegrał pełne 90 minut.

O sytuacji zawodnika pisaliśmy kilka dni temu na naszych łamach w artykule pt. „Adrian Danek gra bardzo niewiele. O co chodzi?” (kliknij). Gracz był nieobecny w 25 i 26 kolejce oraz w 29. Poza tym grał niewiele. W 28 serii gier przeciwko Cracovii (1:2) zawodnik wszedł na murawę w 59 min i był bardzo aktywny z przodu. Tym bardziej mogło więc dziwić czemu nie gra.

Danek do grudnia 2017 roku rozegrał 20 meczów w lidze (11 w pierwszym składzie) zdobywając dwa gole. Do tego dorobku dołożył trzy występy w Pucharze Polski.

Wiosną prócz meczu z Wisłą, wystąpił w 5 spotkaniach – 2 w pierwszym składzie.

Cieszy powrót do gry po nieco dłuższej przerwie. Gdy nie grałem w lidze starałem się pokazywać trenerowi na treningach. W meczu z Wisłą czułem się nienajgorzej, liczę na kolejne minuty, ale o tym zdecyduje już trener – przyznaje piłkarz w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim.