Piłkarki Staszkówki najlepsze w Polsce!

Drużyna UKS 3 Staszkówki Jelna wystartowały w turnieju finałowym Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w piłce nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” rozgrywanym w Kędzierzynie-Koźlu.

Do rywalizacji stanęło dziewięć najlepszych drużyn z kraju. Po dwóch dniach turnieju nasze piłkarki wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski!

Podopieczne trenera Michała Bąka wygrały z Sucowicz Team 1:0, przegrały z Medykiem Konin 2:3, rozgromiły Spartę Mochowo 5:0, podzieliły się punktami z Atletico Malbork 1:1 i awansowały do półfinału zawodów. Tam czekały na nie przeciwniczki z Rolnika Biedrzychowice.

Czytaj również: DAWID JANCZYK WRÓCIŁ DO NAŁOGU. SMUTNE ZDJĘCIA

- Nasze dziewczyny się nie przestraszyły drużyny, która wygrała wszystkie mecze. Od początku meczu narzuciliśmy swój styl gry i strzelone dwa gole trochę rozbiły Rolnika. Rywalki walczyły do samego końca i udało im się strzelić w samej końcówce bramkę na 1:2. Ale końcowy gwizdek i to my jesteśmy w finale gdzie czekała na nas drużyna z KSP Kielce wygrała z Medykiem Konin 1:0 – relacjonował trener Bąk.

Finał również należał do naszych piłkarek ze Staszkówki, które w serii rzutów karnych okazały się lepsze od KSP Kielce remisując w regulaminowym czasie gry 1:1 i triumfując w serii jedenastek 3:2!

- Mamy w końcu upragnione złoto! – cieszył się szkoleniowiec zwyciężczyń.

Skład drużyny: Kamila Lichoń, Magda Kumor, Weronika Kaim, Weronika Czech, Kinga Hebda, Kamila Kumor, Ala Kafel, Mirabell Halizak, Alicja Górowska, Emilia Dyl, Karolina Madej.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. UKS 3 Staszkówka Jelna

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.