Piłka nożna. Sandecja nie dała się liderowi!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w sobotnim spotkaniu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi postawili się liderowi, czyli ekipie Rakowa Częstochowa, remisując z podopiecznymi trenera Marka Papszuna 2:2.

Z tunelu piłkarzy obydwu drużyn wyprowadziły dzieci pracowników nowosądeckiego Fakro. Jako pierwsi gola zdobyli miejscowi za sprawą Mateusza Klichowicza (ósma bramka w sezonie). Napastnik miejscowych przeprowadził odważny rajd lewą flanką i uderzeniem przy długim słupku wyprowadził Sandecję na prowadzenie. W drugiej połowie padły trzy gole. W 54 minucie w obrębie szesnastki faulowany był Wróblewski. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze poszedł Sebastian Musiolik pewnym strzałem wyrównując stan rywalizacji. W końcowej fazie spotkania goście trafili po akcji Franciszka Wróblewskiego i odbiciu piłki przez… Michala Pitera-Bućko. W ostatnich sekundach drogę do siatki rywala znalazł Marcin Flis i obydwa zespoły podzieliły się punktami.

Czytaj również: CZWARTKOWY TRENING PIŁKARZY SANDECJI [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Sandecja Nowy Sącz Raków Częstochowa 2:2 (1:0)

1:0 Mateusz Klichowicz 31, 1:1 Sebastian Musiolik 55 (rzut karny), 1:2 Michal Piter-Bućko 85 (bramka samobójcza), 2:2 Marcin Flis 90.

Sandecja: Szymon Tokarz – Adrian Basta, Michal Piter-Bućko, Marcin Flis – Hubert Maślanka (90, Damian Chmiel), Dawid Flaszka, Szymon Kuźma (83 Grzegorz Baran), Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur – Kamil Ogorzały (73 Bartłomiej Dudzic), Mateusz Klichowicz.

Raków: Jakub Szumski – Petr Schwarz, Łukasz Góra, Karol Noiszewski (87 Rafał Figiel) – Daniel Bartl (70 Piotr Malinowski), Marcin Listkowski, Igor Sapała, Miłosz Szczepański (80 Szymon Lewicki), Franciszek Wróblewski, Patryk Kun – Sebastian Musiolik.

Żółte kartki: Maślanka, Małkowski, Piter-Bućko, Klichowicz, Dudzic – Listkowski.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).