Piłka nożna. Istnieją od niedawna, ale już zdobyli mistrzostwo ligi! W tyle Sandecja, Dunajec, AP Goal

Piłka nożna. Istnieją od niedawna, ale już zdobyli mistrzostwo ligi! W tyle Sandecja, Dunajec, AP Goal

Mimo tego że Beskidzka Akademia Piłkarska powstała w 2016 roku już może poszczycić się wieloma sukcesami. Jednym z nich jest niewątpliwie wygrana w I. Okręgowej Lidze Młodzików!

Podopieczni trenera Konrada Szurka okazali się najlepszym zespołem bardzo wymagających rozgrywek.

To nasz ogromny sukces, gdyż jest to najwyższy poziom ligowy w regionie, gdzie możliwość gry zagwarantowały sobie dwie najlepsze drużyny z powiatu gorlickiego tj. Beskidzka Akademia Piłkarska oraz Glinik Gorlice – mówi trener koordynator BAP Konrad Szurek.

Warto wiedzieć, że prężnie rozwijająca się akademia z Ropy wyprzedziła w tabeli wszystkie okoliczne kluby i otrzymała szansę na grę w barażach z mistrzem ligi podhalańskiej oraz ligi limanowskiej o możliwość gry w Małopolskiej Lidze Młodzików.

Jeśli udałoby się to osiągnąć bylibyśmy jedynym reprezentantem powiatu gorlickiego w tych prestiżowych rozgrywkach – mówi Konrad Szurek, który dodaje, że wspomniany sukces nie był przypadkowy.

Ciężka praca przez cały rok przyniosła wymierne efekty, nie jest łatwo wyprzedzić w tabeli takie drużyny jak Sandecja Nowy Sącz, Dunajec Nowy Sącz, Sokoliki Stary Sącz czy Glinik Gorlice my na to zapracowaliśmy i zasłużyliśmy na Mistrza. Warto dodać, że w lidze występowały również takie drużyny jak Akademia Kolejarz, Korona Beskidu Tylicz, AP Goal Nawojowa, AP 2012 Nowy Sącz, Biegoniczanka Biegonice, Gród Podegrodzie oraz Poprad Muszyna, który niestety spadł do drugiej ligi do końca walcząc o utrzymanie z Akademią Kolejarz, Biegoniczanką i Grodem.

Jako koordynator Beskidzkiej AP jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników w lidze. Chłopcy wypełniali założenia, które stawialiśmy sobie przed każdym meczem a przede wszystkim narzucili wszystkim rywalom nasz styl gry, który staje się naszą wizytówką i przede wszystkim przynosi efekty w postaci wyników. W każdej kategorii wiekowej z ogromnym zapałem pracujemy przede wszystkim nad techniką gdzie z biegiem czasu dorzucamy aspekty taktyczne, które mogą być poprawnie wykonane i prawidłowo rozumiane tylko przez świadomych i technicznych zawodników. Patrząc przez pryzmat rozwoju naszej akademii ta filozofia przynosi efekty jednak cały czas staramy się ją udoskonalać po to, aby generować zawodników gotowych do gry na najwyższym poziomie – dodaje trener Szurek.

Za Beskidzką Akademią Piłkarską pierwszy mecz barażowy z mistrzem ligi podhalańskiej Wiatrem Ludźmierz, który zakończył się zwycięstwem BAP 3:2. Teraz kolejny mecz, tym razem z Limanovią Limanowa.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. BAP

Share on twitter
Share on facebook