Pijany kierowca zaparkował na prywatnej posesji policjanta

Pijany kierowca zaparkował na prywatnej posesji policjanta

Nietrzeźwy 49-latek zaparkował na prywatnej posesji starosądeckiego dzielnicowego. Funkcjonariusz, będący wówczas poza służbą, szybko udaremnił pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed południem. Dzielnicowy Komisariatu Policji w Starym Sączu miał wtedy wolne od służby i przebywał w domu. W pewnym momencie na jego posesję wjechał pojazd marki Volkswagen. Wysiadł z niego mężczyzna, który następnie zaczął oddalać się chwiejnym krokiem.

Wówczas policjant podszedł do niego. Wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu, dlatego podbiegł szybko do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki, by nietrzeźwy mężczyzna nie mógł odjechać. Poinformował o tym zdarzeniu dyżurnego, który z kolei wysłał na miejsce patrol funkcjonariuszy.

Zatrzymany mężczyzna zachowywał się agresywnie. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów i odmówił podania danych osobowych. Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny, więc nietrzeźwy kierowca został przewieziony do komisariatu w Starym Sączu.

Ustalono tam, że ujęty kierujący to 49-letni mieszkaniec gminy Łącko. Odmówił on badania trzeźwości w komisariacie, więc w szpitalu pobrano od niego krew do badania. Następnie zaprowadzono go do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w sądeckiej komendzie, by tam wytrzeźwiał. Zdecydował się wówczas na zbadanie trzeźwości. Miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz niefrasobliwy kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

fot. ilustr. pexels.com
źrodło: KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama