Pijany 55-latek podpalił dom, w którym mieszkał. Domownicy zdążyli uciec z budynku

Pijany 55-latek podpalił dom, w którym mieszkał. Domownicy zdążyli uciec z budynku

Za pożar, który wybuchł w ubiegłą sobotę (25 listopada) w miejscowości Grudna Kępska (gm. Biecz) odpowiada 55-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Pożar wybuchł około godziny 23. Na pomoc ruszyły trzy zastępy OSP Biecz, po dwa z JRG Gorlice i OSP Binarowa oraz po jednym z: OSP Korczyna i Grudna Kęska. Na miejscu była również policja. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, wszyscy zdążyli wyjść z domu. Jak się okazuje, pożar nie był przypadkowy.
Zaraz po zdarzeniu policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Grudnej Kępskiej – mieszkańca domu, który podpalił. Usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia i narażenia pozostałych domowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania u nich ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

,,Do podpalenia doszło w wyniku celowego działania domownika, który będąc w stanie nietrzeźwości, podpalił ten dom, powodując nieszczęście na szkodę zamieszkałych w tym budynku pozostałych osób. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, wszyscy ewakuowali się z palącego się budynku” – poinformował w rozmowie z dziennikarzami portalu HaloGorlice zastępca Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, prokurator Sławomir Korbelak.

55-latek trafił do aresztu. Dzisiaj, po wytrzeźwieniu, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Mężczyzna w momencie zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Prawdopodobnie zostanie wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Aktualizacja: wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Czytaj także: Pilne! Policja apeluje do mieszkańców. Dzisiaj już kilka zgłoszeń na komendę

Źródło info: Prokuratura Rejonowa w Gorlicach/
HaloGorlice.pl
Fot. Wika Mastej – Gorlice24.pl

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama