Targi ,,Dom i otoczenie” w Nowym Sączu

Targi ,,Dom i otoczenie” w Nowym Sączu

W ciepły, wiosenny weekend (21 i 22 kwietnia) w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Sączu zorganizowano XXII Targi „Dom i otoczenie”, na których przedstawiciele firm z branży budowlanej dostali okazję zaprezentowania swoich najnowszych ofert. To wydarzenie obowiązkowe dla osób zainteresowanych budownictwem i nowymi technologiami

Przed wejściem i na hali na zainteresowanych czekało mnóstwo stoisk prezentacyjnych i sprzedażowych, oferujących różnorodny zakres produktów i usług: piece grzewcze, panele solarne, systemy alarmowe i usługi ochroniarskie, meble, panele podłogowe, asortyment malarski, płytki ścienne i podłogowe, wyposażenie ogrodu itp. Przedstawiciele firm bardzo chętnie odpowiadali na pytania licznych zwiedzających, każdemu starając się udzielić jak najbardziej wyczerpującej odpowiedzi (miałem okazję przekonać się o tym osobiście). Organizatorzy targów zadbali też o słodki poczęstunek dla uczestników wydarzenia.

Motywem przewodnim XXII odsłony targów był problem zanieczyszczenia powietrza w Nowym Sączu. Na hali były stoiska z nowoczesnymi kotłami grzewczymi, jak choćby to należące do firmy „DOMAR”, oferującej nowoczesne kotły V klasy o wyjątkowo niskiej emisji smogu. Przedstawiciel tej firmy potwierdził o możliwości otrzymania na ich zakup dotacji. Dla osób zainteresowanych zieloną energią polecam odwiedzenie stoiska firmy SOLGRO, oferującej instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła.

Ciekawym punktem było stoisko firmy „SEZAM”, oferującej usługi ochroniarskie oraz systemy zabezpieczeń. Prezentowanym produktem, który przykuł moją uwagę, jest system centrali alarmowej, którą można sterować zdalnie za pomocą smartfona bez użycia połączenia internetowego.

Osoby lubujące się w pięknie drewnianych podłóg zatrzymywały się przy stoiskach firm „Żądlak” i „Chene”, zajmujących się produkcją naturalnych paneli oraz ich odnawianiem.

 

 

Autor zdjęć: Paweł Bocheński