Tragedia na „Chorwacji” w Jurkowie. Utonęła dziewczyna z powiatu limanowskiego

To pierwsza w tym sezonie ofiara śmiertelna wśród amatorów kąpieli w naszym regionie. W Jurkowie, w gminie Czchów, na terenie popularnego wśród sądeczan kąpieliska „Chorwacja” utonęła 18-letnia dziewczyna. Dramat wydarzył się w środę po południu. Dziewczynę udało się wydobyć z wody, jednak reanimacja nie przyniosła zamierzonego skutku. Zmarła po przewiezieniu do szpitala.

wsb3

Jak informuje „Gazeta Krakowska” – 18-latka to mieszkanka powiatu limanowskiego. Była w Jurkowie z grupą  znajomych. Młodzi ludzie weszli do wody wbrew obowiązującemu nadal na terenie „Chorwacji” zakazowi kąpieli.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że osoby przebywające na terenie kąpieliska podjęły rozpaczliwą próbę poszukiwań dziewczyny, która zniknęła pod wodą. Ich wysiłki okazały się jednak daremne. Jeden z policjantów, którzy przyjechali na wezwanie zanurkował i trafił na miejsce, w którym leżała. Wyciągnięto ją przy pomocy strażaków i przekazano ratownikom medycznym. Niestety jak się okazało – było już za późno.

Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignorujemy zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od 1 do 31 maja br. w całej Polsce utonęły już 62 osoby, a tylko wczoraj aż dziesięć. Policjanci apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.  Przyczyn większości wypadków nad wodą należy upatrywać w nadmiernej brawurze osób zażywających kąpieli, często połączonej z alkoholem, w słabym rozeznaniu zbiornika, braku umiejętności i nieodpowiednim przygotowaniu do pływania – wylicza rzecznik prasowy sądeckiej policji Iwona Grzebyk Dulak.

Okoliczności dramatycznego zdarzenia ustala Policja.

fot ilustracyjne: archiwum nowosądeckiej policji

Telefony alarmowe: posterunki sezonowe Policji wodnej

– posterunek sezonowy „Rożnów

tel.: 723 694 982 (godz. 8.00 – 20.00)

– posterunek sezonowy „Czorsztyn”

tel.: 723 694 983 (godz. 8.00 – 20.00)

– posterunek sezonowy Dobczyce

tel.: 723 694 984

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]