Pierwsza porażka Sandecji tej zimy. Wicemistrz za mocny. Gol nowego nabytku

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz rozegrali ostatni sparing na zgrupowaniu w Turcji. Rywalem podopiecznych Kazimierza Moskala był wicemistrz Gruzji Dinamo Tbilisi.

Po remisach z rumuńską Politechnicą Iasi 0:0 oraz z ukraińskim FK Mariupolem 1:1 wydawało się, że Gruzini będą najłatwiejszą z przeszkód na drodze „biało-czarnych” w Turcji.

Dinamo od pierwszych minut spotkania pokazywało się jednak z dobrej strony. Przeciwnicy często gościli na połowie sądeczan. Ci stworzyli sobie dogodną sytuację dopiero w 19 min, gdy jeden z graczy Sandecji uderzeniem z lewej strony „szesnastki” ostemplował słupek zespołu z Tbilisi. Po kilku minutach to Dinamo wyszło na prowadzenie. Lasha Totadze nie dał szans Michałowi Gliwie celnie egzekwując rzut wolny. W 43 min było 0:2. Akaki Shulaia wykorzystał dogranie z prawego skrzydła i nie miał kłopotów z wpakowaniem futbolówki do celu. Trafienie było nagrodą dla całego zespołu Dinama, który mocno naciskał przedstawiciela Lotto Ekstraklasy.

Druga część spotkania to lepsza gra sądeczan, którym zależało na trafieniu honorowym i powrocie do gry. W 53 min na strzał z linii pola karnego zdecydował się nowy piłkarz Sandecji Jakub Bartosz wypożyczony na pół roku z Wisły Kraków. Decyzja była słuszna i golkiper Dinama po tym uderzeniu 21-letniego obrońcy mógł wyciągnąć piłkę z siatki. W kolejnych minutach „biało-czarni” naciskali, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce przeciwnika.

Po powrocie do kraju Sandecja Nowy Sącz zagra swój ostatni mecz kontrolny tej zimy. Jej rywalem będzie drugoligowa Garbarnia Kraków (3 lutego na boisku PWSZ w Nowym Sączu). 10 lutego o godz. 15.30 w Szczecinie dojdzie do ligowej potyczki naszych piłkarzy z tamtejszą Pogonią.

Sandecja Nowy Sącz – Dinamo Tbilisi 1:2 (0:2)

0:1 Lasha Totadze 26, 0:2 Akaki Shulaia 43, 1:2 Jakub Bartosz 53.

Sandecja: Michał Gliwa – Jakub Bartosz (60 Adrian Basta), Dawid Szufryn (45 Plamen Kraczunow), Michal Piter-Bućko, Patrik Mraz – Adrian Danek, Jakub Grić (60 Grzegorz Baran), Mateusz Cetnarski (45 Wojciech Trochim), Michał Gałecki (45 Bartłomiej Kasprzak), Tomasz Brzyski (60 Maciej Małkowski) – Aleksandyr Kolew.

Dinamo (wyjściowy): Oto Goshadze – Gudża Ruchaia, Dawit Kobouri, Lasha Totadze, Levan Kharabadze – Akaki Shulaia, Giorgi Kutsia, Dmytro Iwanisenia, Otar Kiteishvili, Micheil Ergemlidze – Giorgi Ivanishvili.