Pierwsza edycja Beskid Jazz & Folk Festival już wkrótce!

Pierwsza edycja Beskid Jazz & Folk Festival już wkrótce!

Już we wrześniu br. w Limanowej, stolicy malowniczego Beskidu Wyspowego, odbędzie się pierwsza odsłona Beskid Jazz & Folk Festival. Jest to zupełnie nowy projekt muzyczny Limanowskiego Domu Kultury, będący okazją do zaprezentowania małopolskiej publiczności tradycyjnych, ale i najnowszych odłamów muzyki jazzowej i folkowej.

Na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpią znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej wywodzące się z regionu oraz gwiazda światowego formatu. Pierwsza edycja Festiwalu zaplanowana została na dwa dni: 23-24.09.2022.

W dniu 23 września 2022 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowy, klimatyczny wieczór z jazzem na znakomitym poziomie w wykonaniu Marceliny Gawron wraz z wybitnymi instrumentalistami. Adam Jarzmik (fortepian), Piotr Narajowski (kontrabas) oraz Sebastian Kuchczyński (perkusja) zagrają w towarzystwie wybitnego polskiego trębacza jazzowego – Piotra Schmidta. W programie autorskie utwory z pierwszego krążka wokalistki „Notes of life” w aranżacjach Adama Jarzmika oraz niespodzianki, które sprawią, ze każdemu zrobi się ciepło na sercu. W trakcie koncertu usłyszymy utwory w świeżym i zaskakującym ujęciu.

W dniu 24 września 2022 roku o godzinie 19:00 odbędzie się z koncert Mino Cinelu & Surreal Players, ze specjalnie przygotowanym na ten koncert repertuarem inspirowanym muzyką regionalną Beskidu Wyspowego.

Sting, Miles Davis, Weather Report, Herbie Hancock, Peter Gabriel, Stevie Wonder, Lou Reed, Kate Bush, Dizzy Gillespie, Pat Metheny, Kate Bush, Branford Marsalis, Earth, Wind & Fire to tylko niewielka część międzynarodowych gwiazd popu i jazzu, z którymi Mino (perkusjonalia) współpracuje od początku lat 70., a teraz wystąpi w stolicy Beskidu Wyspowego z Surreal Players. Duet Surreal Players stworzony przez Magdę Plutę (wiolonczela) oraz Krystiana Jaworza (fortepian) gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej.

Surreal Players rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi artystami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Zbigniew Preisner, Pudelsi, Bester Quartet, Max Klezmer Band, Samech) oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage – Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days.

Szczegółowe informacje o artystach TUTAJ (DZIEŃ PIERWSZY) i TUTAJ (DZIEŃ DRUGI).

Bilety dostępne w kasie Kina Klaps (ul. Bronisława Czecha 4, Limanowa, tel. 18/261 04 87) czynnej w godzinach pracy kina oraz on-line:

https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/8432
https://www.kupbilecik.pl/baza/11136/Beskid+Jazz+i+Folk+Festival

Organizatorem wydarzenia jest Limanowski Dom Kultury, zaś kierownikiem artystycznym Krystian Jaworz.

Honorowy Patronat:
Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski oraz
Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronaty medialne: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Jazz Forum, Jazz Kultura, Jazz Press

Fot. materiały organizatora

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama