Piękny gest Justyny Kowalczyk! Oddała swoje narty

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała już po raz 26! Co roku słyszymy o ciekawych gadżetach oddawanych na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielu ludzi chce pomagać, co tylko pokazuje, że w polskim narodzie wciąż wielka siła. Nie inaczej rzecz ma się ze sportowcami, którzy co i rusz przekazują na WOŚP wspaniałe pamiątki.

BOCHENSKI

Pięknym gestem wykazała się nasza biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk. Pochodząca z Kasiny Wielkiej „Justysia” przekazała na licytacją swoje narty biegowe firmy Fischer, które są dla niej szczególną pamiątką.

Te nartki są dla mnie bardzo specjalne. Otrzymałam je po najlepszym w życiu sezonie 2009/2010 od firmy Fischer. Wygrałam wtedy Tour de Ski, zdobyłam tytuł Mistrzyni Olimpijskiej, prócz złota z Vancouver przywiozłam jeszcze dwa medale, sezon zwieńczyłam zdobyciem wszystkich trzech Kryształowych Kul (za sprinty, za dystanse i ogólną). Nikomu wcześniej ani później w historii biegów narciarskich nie udało się tak wiele wygrać w trakcie jednej zimy. Chciałbym tą szczególną pamiątkę przekazać dla potrzebujących, dlatego oddaje je w ręce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.” – napisała Justyna Kowalczyk.

W chwili obecnej cena za narty na aukcji WOŚP osiąga już 5200 zł! Do końca licytacji na aukcje.wosp.org.pl (link) pozostało 28 dni.

Fot. archiwum J.Kowalczyk

WIŚNIAMAŁALIP

Wypowiedz się w tej sprawie