Piękny gest Justyny Kowalczyk! Oddała swoje narty

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała już po raz 26! Co roku słyszymy o ciekawych gadżetach oddawanych na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

wsb3

Wielu ludzi chce pomagać, co tylko pokazuje, że w polskim narodzie wciąż wielka siła. Nie inaczej rzecz ma się ze sportowcami, którzy co i rusz przekazują na WOŚP wspaniałe pamiątki.

Pięknym gestem wykazała się nasza biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk. Pochodząca z Kasiny Wielkiej „Justysia” przekazała na licytacją swoje narty biegowe firmy Fischer, które są dla niej szczególną pamiątką.

Te nartki są dla mnie bardzo specjalne. Otrzymałam je po najlepszym w życiu sezonie 2009/2010 od firmy Fischer. Wygrałam wtedy Tour de Ski, zdobyłam tytuł Mistrzyni Olimpijskiej, prócz złota z Vancouver przywiozłam jeszcze dwa medale, sezon zwieńczyłam zdobyciem wszystkich trzech Kryształowych Kul (za sprinty, za dystanse i ogólną). Nikomu wcześniej ani później w historii biegów narciarskich nie udało się tak wiele wygrać w trakcie jednej zimy. Chciałbym tą szczególną pamiątkę przekazać dla potrzebujących, dlatego oddaje je w ręce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.” – napisała Justyna Kowalczyk.

W chwili obecnej cena za narty na aukcji WOŚP osiąga już 5200 zł! Do końca licytacji na aukcje.wosp.org.pl (link) pozostało 28 dni.

Fot. archiwum J.Kowalczyk

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]