Piękne sądeczanki z anielskimi głosami zaśpiewały w Budapeszcie

Na deskach jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych Budapesztu sądecki chór Veraicon reprezentował Polskę i Sądecczyznę podczas koncertu „Music is for Everyone”. Spośród chórów reprezentujących wszystkie kraje państw Grupy Wyszehradzkiej nasz zespół wyróżniał nie tylko talent, ale również uroda śpiewających w chórze pań.

wsb3

Sądecki Chór „Veraicon” na co dzień działa przy Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu pod dyrekcją Izabeli Biskupskiej . 13 kwietnia wyruszył w podróż, aby pokazać efekty swojej pracy i reprezentować Polskę i Sądecczyznę na arenie międzynarodowej.

Koncertowy repertuar obfitował w najpiękniejsze polskie utwory jak: Gaude Mater Polonia, „Już się zmierzcha” Wacława z Szamotuł, „Videtut omnes fines Terrae” Mikołaja Zielińskiego, „Czego chcesz od nas Panie” Józefa Świdra, „Ave Maria” Dawida Kusza OP, „Zdrowaś Królewno wyborna” Andrzeja Koszewskiego, „Smagła Góralko z Suity Maryjnej” Juliusza Łuciaka oraz utwór inspirowany folklorem góralskim „Nie chcę cię Kasiuniu” w opracowaniu Stanisława Wiechowicza.

„Było to bardzo duże wyróżnienie dla naszych chórzystów, wystąpili bowiem w doborowym towarzystwie. Czechy reprezentował „Dziewczęcy chór z uczelniany” z Komeriz, Słowację „Słowacki Męski chór Nauczycielski” z Żyliny, a Węgry „Chór Mieszany Vox Caelestis” z Budapesztu – podaje Jacek Skoczeń.

W czasie wyjazdu chór wziął także udział w niedzielnej Mszy św. dając koncert w polskim kościele pod wezwaniem matki Bożej Nieustającej Pomocy w Budapeszcie.

JULAPRZED
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]