Piękne jak z obrazka

Zaraz nas spotka zarzut, iż w „Brukowcu” zajmujemy się wyłącznie polityką i politykami, więc porzucamy salony, pola golfowe i zaglądamy na podsądecką wieś. Żeby daleko nie szukać – Paścia Góra w gminie Chełmiec i pochwała życia w zgodzie z naturą.

Jak pewnie Czytelnicy zauważyli, lubimy zaglądać do winnic i przydomowego gospodarstwa Ryszarda Fryca, który wiedzie tu sobie iście modelowy żywot człowieka poczciwego. Tym razem nie w winnicy, ale przy zbiorze ziół i kwiatów przyłapał gospodarza jakiś wścibski obiektyw. Sielanka jak na dawnych obrazach wielkich mistrzów. Żeby nie być gołosłownym, zestawiliśmy zdjęcie Ryszarda Fryca z obrazem Barbary Gulbinowicz pt. „Kobieta zbierająca maliny”.

Podobny klimat? No więc niech ktoś nam teraz powie, że sztuka nie inspiruje nas w życiu. Wytłumaczyć prościej? Jak ludzie pójdą do galerii malarstwa, poobcują sobie ze dziełami mistrzów, to ich życie natychmiast staje się lepsze. Piękne jak z obrazka.

Sprawdź w “Dobrym Tygodniku Sądeckim” w specjalnym dodatku “Brukowiec Sądecki”:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.