Pięć incydentów z udziałem pieszych w tydzień. Tym razem najechanie na chodniku w Krynicy-Zdroju

Pięć incydentów z udziałem pieszych w tydzień. Tym razem najechanie na chodniku w Krynicy-Zdroju

Kurów, wypadek, Krynica-Zdrój, Bystra, nastolatek, broń

Kilka dni temu w ciągu jednej doby w Nowym Sączu dwie kobiety zostały potrącone na pasach, wcześniej dziecko w Gorlicach, wczoraj mężczyzna w Stróżówce idący poboczem, a dzisiaj doszło do incydentu z pieszą w Krynicy-Zdroju na ul. Kraszewskiego.

Zgłoszenie dotarło do Państwowej Straży Pożarnej o godzinie 11:11. Wynikało z niego, że doszło do potrącenia seniorki. Na miejscu pracowała straż pożarna, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Jak się okazało, kierowca wjechał na nogę 88-latki, która szła chodnikiem.

– Około godziny 11:00 na ul. Kraszewskiego w Krynicy -Zdroju doszło zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Opel wyjeżdżając z parkingu na ul. Kraszewskiego, wykonując manewr skrętu w prawo najechał na nogę pieszej, która szła chodnikiem – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak dodaje policjantka, 88-letnia mieszkanka Krynicy-Zdroju została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dokładne okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

Czytaj także: Potrącił pieszego, bo nie odśnieżył przedniej szyby. Słono za to zapłaci

Czytaj także: Kobieta potrącona na ulicy Paderewskiego. To drugie takie zdarzenie dzisiejszego dnia (zdjęcia)

Fot. ilustr. KMP Nowy Sącz