Barciczanka – Poprad: pięć goli i duże emocje

Barciczanka – Poprad: pięć goli i duże emocje

Mecz w IV lidze pomiędzy Barciczanką i Popradem Rytro, jak na derby przystało był emocjonujący. Dość powiedzieć, ale kibice zobaczyli pięć goli, jeden piękniejszy od drugiego.

Barciczanka Barcice – Poprad Rytro 2:3 (1:3)
0:1 S. Gołdyn 18, 1:1 Wąsowicz 25, 1:2 Poczkajki 36, 1:3 Poczkajski 44, 2:3 75

Barciczanka: Rejentowicz: Saratowicz, Nowak, Migacz, Znamirowski, Grądziel, Jurczak, Krok, Wąsowicz, Maślejak, Szeliga.
Poprad: Bieniek: Jabłoński, Lizoń, Szczepanik, Buk, Ciężobka, Janikowski, B. Gołdyn, Kaćmarćik, S. Gołdyn, Poczkajski.

Zespół gości Poprad Rytro, prowadzony przez Stanisława Bodzionego rozpoczął mecz bez sześciu podstawowych zawodników mimo to zdominował wypadki na boisku. Już w 18 minucie najmłodszy piłkarz rywali S. Gołdyn wykorzystał podanie na pole karne i strzałem głową posłał piłkę do siatki w sam narożnik bramki gospodarzy.
Drużyna z Barcic w dużej mierze złożona z młodych piłkarzy ruszyła do odrabiania strat. Po jednym z ataków pięknym strzałem udało się doprowadzić do remisu,a autorem pięknego gola był Wąsowicz. Taki wynik dodał animuszu barciczanom, którzy chcieli szybko objąć prowadzenie i byli tego bliscy, ale brakowało skuteczności. Goście szybko przejęli inicjatywę, a w zamieszaniu podbramkowym Poczkajski pokazał, że potrafi zdobywać gole.
Barciczanka znów zaatakowała, ale niewiele z tego wynikało. Natomiast piłkarze z Rytra tylko czekali na okazję do kontry i ta się nadarzyła tuż przed przerwą. Do piłki w polu karnym wyskoczył Nowak i Poczkajski. Jednak ten drugi nieco wyżej. Uderzona przez niego głową piłka lobem przeleciała nad bramkarzem Barciczanki wpadając do siatki.
Po przerwie mając dwa gole przewagi zespół z Rytra grał uważnie w obronie, a gospodarze próbowali swoich szans na zdobycie goli. W 75 minucie pięknym strzałem z woleja popisał się znów Wąsowicz. Ten gol dodał skrzydeł gospodarzom, którzy mieli okazję do remisu, ale zabrakło sportowego szczęścia.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.