Pekin/short track: zwolniona z izolacji Natalia Maliszewska trenowała

Pekin/short track: zwolniona z izolacji Natalia Maliszewska trenowała

Natalia Maliszewska

Reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska, która z powodu zakażenia koronawirusem nie wystartowała w sobotę w Pekinie w eliminacjach zmagań na 500 m, została zwolniona z izolacji i trenowała w niedzielę na olimpijskim obiekcie.

„Prawie godzinny trening był możliwy, po tym jak zawodniczka Juvenii Białystok miała dwa negatywne testy na obecność w organizmie koronawirusa” – poinformował Polski Komitet Olimpijski.

Start Maliszewskiej na 500 m był jedną z największych nadziei na medal biało-czerwonych w Pekinie. 26-letnia zawodniczka jest m.in. srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019) w tej specjalności. W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie, była druga w Nagoi, a w łącznej klasyfikacji uplasowała się na trzeciej pozycji.

Polka wywalczyła jeszcze kwalifikacje na dystansach 1000 i 1500 m oraz w sztafecie 3000 m i powinna móc wystartować w tych konkurencjach, przy odpowiednich wynikach testów na COVID-19. Na oficjalnej stronie igrzysk jest jednak zgłoszona na razie tylko do sztafety.

(PAP)

Pekiniadę sponsoruje

 

Czytaj też:

Pekiniada 2022 (III). Gnojenie rywali  

Pekiniada 2022 (II). Encyklopedyści z TVP

Pekiniada 2022 (I). Pokój olimpijski

 

Reklama