Peeling to ważny element pielęgnacji skóry

Peeling to ważny element pielęgnacji skóry

Nasza skóra nieustannie produkuje nowe komórki naskórka, by zachować ciągłość procesu odnowy. Peeling pomaga pozbyć się martwego naskórka, pozostawiając skórę świeżą i gładką. Każde kosmetyki, niezależnie od funkcji, powinny być dobrane odpowiednio do typu cery. Jaki peeling do twarzy wybrać dla skóry podatnej na podrażnienia?

Dlaczego peeling jest istotny?

Peeling do twarzy pomaga pozbyć się wierzchniej warstwy obumarłego naskórka. W związku z tym nowe komórki mogą swobodnie oddychać, cera zyskuje promienny wygląd, zanikają przebarwienia. Dzięki usuwaniu zbędnej warstwy naskórka będą lepiej wchłaniane substancje odżywcze kosmetyków pielęgnujących. Zaniedbanie złuszczania naskórka może powodować gromadzenie się zanieczyszczeń oraz bakterii. Może to skutkować powstawaniem zaskórników oraz ropnych zmian trądzikowych, szarzenie skóry oraz występowanie nagniotków i modzeli.

Które partie ciała wymagają stosowania peelingu?

Odbudowa naskórka zachodzi na całym ciele, jednak niektóre jego partie wymagają znacznie rzadszych zabiegów. Łokcie, stopy i kolana nie potrzebują częstego stosowania peelingu, ponieważ obumarły naskórek tworzy na nich warstwę ochronną. Częste używanie tego produktu sprawdzi się na takich częściach ciała jak twarz, ramiona czy uda.

Jak często stosować peeling?

Częstotliwość wykonywania zabiegu złuszczania naskórka zależy przede wszystkim od rodzaju skóry. Dla cery tłustej zaleca się wykonywanie peelingu nawet do trzech razy w tygodniu. Skóra normalna nie wymaga tak częstego stosowania tego kosmetyku, można używać go nawet raz w miesiącu. Do cery podatnej na podrażnienia należy używać delikatniejszych form peelingu, by nie narażać na jej uszkodzenia.

Peeling do twarzy a rodzaj cery

Dobranie odpowiedniego kosmetyku do rodzaju cery jest kluczowe do tego, by skóra była zdrowa i promienna. Wyróżniamy dwa rodzaje kosmetyku do złuszczania naskórka: peeling mechaniczny oraz peeling biologiczny. Pierwszy z produktów umożliwia usuwanie naskórka poprzez pocieranie skóry emulsją zawierającą drobinki ścierne. Taki produkt zaleca się do stosowania na skórze tłustej. Dobrze sprawdza się też na partiach ciała, gdzie skóra jest znacznie grubsza.

Biologiczny peeling natomiast ma w swoim składzie odpowiednie substancje, najczęściej enzymy, które bez tarcia i podrażnień rozkładają martwy naskórek. Ten rodzaj kosmetyku można stosować na każdą cerę, jednak najbardziej sprawdzi się na skórze suchej, naczynkowej oraz wrażliwej.

Cera sucha i zniszczona a peeling do twarzy

W przypadku skóry podatnej na podrażnienia peeling do twarzy musi być naprawdę delikatny. Najlepiej sprawdza się tu peeling biologiczny, który nie zawiera drobinek ścierających. Należy działać w tym przypadku ostrożnie, w razie pogorszenia stanu skóry powinno się aplikować go znacznie rzadziej. Nie należy używać peelingów, jeśli na skórze widoczne są podrażnienia lub objawy reakcji alergicznych. Po zabiegu redukcji martwego naskórka nie należy poddawać skóry silnemu promieniowaniu UV. Zaleca się wówczas stosowanie kremów z wysokim filtrem.

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama