Paweł Motyka w zarządzie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Gratulujemy!

Paweł Motyka w zarządzie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Gratulujemy!

St.bryg. Paweł Motyka, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu został wiceprezesem małopolskiego oddziału  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP.  Decyzja zapadła w sobotę 30 kwietnia, podczas V Zjazdu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Delegatami na zjazd z powiatu nowosądeckiego byli dh Marek Bułat, Wiesław Czop, Teodor Gargas, Tadeusz Gąska, Paweł Motyka, Jan Mrówka oraz Antoni Piętka. W zjeździe uczestniczył także dh Marek Frączek członek wojewódzkiej komisji ds MDP.  Dh Wiesław Czop odznaczony został Złotym Krzyżem Małopolski oraz Odznaką Rzecznika Sądu Honorowego ZOSP RP. Członkami Zarządu Wojewódzkiego zatwierdzeni zostali dh Teodor Gargas, Paweł Motyka oraz Antoni Piętka. Do składu Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP dodatkowo weszli dwaj sądeczanie: Marszalek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Dyrektor Regionalnych Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł. Delegatem na Zjazd Krajowy ZOSP RP wybrany został dh Teodor Gargas. Vice Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP został wybrany dh Paweł Motyka” – czytamy w relacji zamieszczonej przez druhów w mediach społecznościowych.

– Kampania wyborcza trwała dla mnie ponad rok. Dziękuję za zaufanie oraz wsparcie na każdym szczeblu. Zapewniam, że będę dalej pracował dla strażaków oraz społeczeństwa na rzecz zapewnienia im bezpieczeństwa. Postaram się nie zawieść… – obiecuje wiceprezes Paweł Motyka.

Paweł Motyka urodził się 29 kwietnia 1967 r. w Krynicy Zdroju. Ukończył studia inżynierskie i magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1 września 1987 r. kiedy to rozpoczął naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Służył w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Gorlicach w sekcji ds. operacyjno – szkoleniowej, a następnie w Zawodowej Straży Pożarnej w Gorlicach na stanowisku dowódcy plutonu. Od 1 września 1991 roku pełni służbę w Nowym Sączu. Początkowo w Zawodowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu na stanowisku dowódcy sekcji, zaś po utworzeniu Państwowej Straży Pożarnej (od 15 lipca 1992 r.) w Komendzie Wojewódzkiej w Nowym Sączu, w wydziale operacyjnym. Od 1 marca 1996 roku był naczelnikiem wydziału operacyjno – szkoleniowego KW PSP . Po reformie administracyjnej (1999) w Komendzie Miejskiej PSP w Nowym Sączu służył na stanowiskach naczelnika wydziału organizacyjno – kadrowego i operacyjno – szkoleniowego.  1 lipca 2006 r. powierzono mu funkcję zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu. Uczestniczył w najważniejszych akcjach ratowniczo – gaśniczych w Małopolsce. Między innymi w usuwaniu skutków powodzi  na Sądecczyźnie w latach 1997-2020, zabezpieczeniu wizyt Ojca Św. Jana Pawła II w Zakopanem, Ludźmierzu (1997) i Starym Sączu (1999), w akcjach gaszenia kościołów w Zbyszycach, Świniarsku (2003) i w Ptaszkowej (2013), w akcjach ratowniczych związanych z wypadkami lotniczymi – śmigłowca Sokół TOPR w Zakopanem (1995), samolotu ”Wilga” w Rąbkowej (1996), wojskowego śmigłowca w Zakopanem (1997). Służbę w Państwowej Straży Pożarnej łączy z działalnością w strukturach OSP. Za zasługi dla pożarnictwa odznaczony  został między innymi Złotym Krzyżem Zasługi (2017), Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony ppoż (2016), Złotym Znakiem Związku (2013).

źródło: Oddział Powiatowy ZOSP RP w Nowym Sączu, PSP Nowy Sącz

Zdjęcia: Oddział Powiatowy ZOSP RP w Nowym Sączu,

starostwo powiatowe Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.