Paszyn: pani Genowefa skończyła 100 lat! Ma 29 prawnucząt i 2 praprawnucząt

Pani Genowefa Piwko zapewne niejedno w życiu widziała i przeżyła. Z pewnością nie obce jej przeróżne smutki, zmartwienia, ale i radości. W tym tygodniu miała jednak nie lada powód do świętowania. 9 listopada mieszkanka Paszyna ukończyła 100 lat.

Jak podkreślają przedstawiciele urzędu gminy, urodziny pani Genowefy to nie tylko duże święto dla jej rodziny, ale i ważne wydarzenie w historii Chełmca. Ze względu na sytuację epidemiczną wójt Bernard Stawiarski nie spotkał się jednak z jubilatką osobiście, a złożył życzenia, list gratulacyjny i upominek na ręce jej wnuczki.

Stulatka otrzymała także gratulacje i życzenia od Prezesa Rady Ministrów oraz Wojewody Małopolskiego.

Genowefa Piwko urodziła się 9 listopada 1920 roku. Doczekała się 5 dzieci, 15 wnucząt, 29 prawnucząt i 2 praprawnucząt. Mimo swojego wieku, cieszy się dobrym zdrowiem.

,,Wiele w życiu przeżyła i na własne oczy widziała zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni wieku. Z pewnością może być dumna, myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków” – opisują stulatkę przedstawiciele gminy Chełmiec.

Pani Genowefie życzymy wszystkiego, co najlepsze, wielu lat w dobrym zdrowiu, wsparcia bliskich, dużo spokoju, ciepła i miłości.

fot. UG Chełmiec

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.