Paszyn. Lody Ekipy pomogą budować dom dla niepełnosprawnych sióstr i ich mamy

Kamila i Julia chorują na rdzeniowy zanik mięśni. Muszą poruszać się na wózkach inwalidzkich i potrzebują pomocy w codziennych czynnościach. Opiekuje się nimi ich mama – pani Sylwia. Wychowywała dwójkę niepełnosprawnych dzieci samotnie. Ojciec Kamili i Julii nie interesował się ich losem. Od października 2019 roku trwa budowa domu dla niepełnosprawnych sióstr i ich mamy. Od wielu lat mieszkają w bardzo trudnych warunkach, w wynajmowanym budynku nieprzystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami. Nowy dom rośnie dzięki sądeckiej Fundacji Renovo. Z pomocą pospieszyło mnóstwo życzliwych ludzi i firm. Również firma Koral, która podarowała na charytatywny cel swój hitowy produkt – lody Ekipa. Fundacja Renovo wystawiła lody na licytację. Dochód przeznaczony będzie na wykończenie dachu oraz tynki wewnątrz domu Kamili, Julii i Sylwii.

„Weź udział w licytacji i dołącz do EKIPY Fundacji Renovo. Tym razem na licytację trafiają lody EKIPA od firmy Koral, która od dawna wspiera nasze projekty i zawsze możemy liczyć na jej pomoc. Niedługo na licytację trafią też oficjalne koszulki EKIPY. Aktualny cel to wykończenie dachu oraz otynkowanie domu” – zaprasza do wspólnej akcji pomocy Fundacja Renovo.
 Zasady udziału w akcji są proste: trzeba zaproponować w komentarzu pod postem na Facebooku  kwotę, którą uczesytnik aukcji chce wesprzeć akcję. 80 komentarzy z najwyższą kwotą wygrywa loda. Licytacja trwa do 15. maja.

O sytuacji Sylwii Tubek i jej córek pisaliśmy TUTAJ.

Nowy dom, który powstaje w Paszynie w gminie Chełmiec budowany jest bez barier. Nie będzie w nim schodów, a wejścia będąposzerzone, żeby w drzwiach mieścił się wózek – mówi Łukasz Koczenasz, prezes fundacji Renovo.

Organizatorzy akcji dedykowanej pani Sylwii i jej córkom zaznaczają, że postępy na budowie możliwe były dzięki wsparciu bardzo wielu przedsiębiorców.
Otrzymaliśmy ogrom pomocy od wielu firm, które były gotowe wesprzeć nas w tym wymagającym przedsięwzięciu. Serdeczne podziękowania kierujemy szczególnie do Zakładu Betoniarskiego Handl-Bet, Betoniarni Stelmach, dystrybutora stali nierdzewnej Olstal, firm Motylex, Domar, Rolbud i Tok-Drew i Sopata” – piszą.
 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.