Park Strzelecki otwarty. W sierpniu odbędzie się tutaj konkurs Miss Polski, Miss Supranational, Mister Supranational

Po generalnej przebudowie, w którą zainwestowano 53 mln złotych, Park Strzelecki wreszcie jest gotowy! Niespodzianką i to dużą, którą przekazano dziś mediom na konferencji prasowej jest podpisanie listu intencyjnego w sprawie organizacji w tym miejscu konkursu Miss Polski, Miss Supranational i Mister Supranational. Wydarzenia odbędą się w dniach 20-22 sierpnia br.

Na realizację tego przedsięwzięcia, którego inicjatorem były władze miasta poprzedniej kadencji (prezydent Ryszard Nowak przyp.aut.) mieszkańcy Nowego Sącza i Sądecczyzny czekali od lat – mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. – Dzięki ogromnemu wsparciu z Funduszy Europejskich, a także z budżetu państwa oraz dzięki funduszom z budżetu miasta Nowego Sącza dziś możemy podziwiać piękny Park Strzelecki. To miejsce już niebawem będzie tętnić życiem. To właśnie tu będą się odbywać wydarzenia kulturalne o charakterze edukacyjnym czy sportowo-rekreacyjnym. Jestem przekonany, że będzie to miejsce codziennego, a nie tylko weekendowego wypoczynku oraz stanie się atrakcją turystyczną. Z pewnością każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie tutaj ciekawą ofertę dla siebie.
Dzisiaj to już nie jest ten sam Park Strzelecki jaki pamiętamy. Zmieniło się niemal wszystko. Powstał nowy obiekt z trzema tysiącami miejsc dla widzów z zadaszeniem wykonanym ze specjalnej membrany, które pozwoli na prowadzenie imprez bez względu na pogodę.

Istniejący od stu lat w pobliżu centrum miasta Park Strzelecki z każdym rokiem ulegał coraz większej degradacji – dodał prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Teraz jest gruntownie zmodernizowany. To będzie miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta, od tych najmłodszych po seniorów. Park będzie areną imprez plenerowych i koncertów. Pomysłów mamy sporo jak zagospodarować to miejsce. Jednym z nich jest właśnie konkurs Miss Piękności. Warto dodać, że będzie transmitowany do 140 krajów świata.

Warto podkreślić, że akustyka obiektu jest znakomita.
Na ten element w amfiteatrze po święciliśmy sporo czasu, by było naprawdę bardzo dobrze – opowiada Tomasz Ćwikowski, prezes firmy Erbet, która wykonała przebudowę Parku Strzeleckiego. – Byli tu fachowcy, którzy tak wszystko ustawili, że wszędzie jest znakomita słyszalność. Cieszę się bardzo, że udało się tak przebudować Park Strzelecki. Z pewnością będzie to miejsce licznie odwiedzane, nie tylko podczas imprez.

Dzisiaj jest to już zupełnie inny obiekt. Stare asfaltowe alejki zastąpiły nowe, wyłożone kostką burkową i oświetlone. Jest –wielofunkcyjny pawilon, place zabaw dla dzieci, sadzawka, fontanna, mini-ścieżka biegowa, boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe. Teren jest objęty monitoringiem. W ramach projektu przebudowano przylegające do parku ulice, jest też parking na 280 pojazdów i nowe przystanki dla komunikacji miejskiej.

Obiekt poświęcił proboszcz parafii Św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

Dla sądeczan miejsce będzie dostępne lada dzień…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.